Redukce vrásek a omlazení pleti - Praha

Přirozený proces stárnutí nelze zastavit, ale existují velmi účinné metody jak stárnutí pleti zpomalit a bojovat s jeho příznaky.

Příčiny stárnutí pleti

Když pleť začíná stárnout,  přirozené procesy, které v ní probíhají a které jí pomáhají udržet si mladistvé rysy, jako je pevnost, vypnutost a zářivost, se zpomalují. Viditelné známky stárnutí pleti (skvrny, jemné linky, vrásky atd.) se objevují jako důsledek přirozeného obranného mechanismu pleti, ale také snížené míry obnovy, obměny, aktivity a regenerace buněk. 

Mezi nejčastější příčiny stárnutí kůže patří: životní styl, strava, nedostačující domácí péče o pleť a nadměrné vystavování se slunečnímu záření. To způsobuje vrásky a hyperpigmentaci. Proto je důležité chránit pokožku SPF faktorem. 

Abyste si v jakémkoli věku zachovali zdravě vypadající, zářivou pleť, je zcela nezbytné zavést si pravidelný režim péče o pleť podle vašeho životního stylu a prostředí, v němž žijete. Příznaky předčasného stárnutí jsou také známkou toho, že naše játra pomalu ztrácejí různé chemické funkce. Když DNA slábne, je to signál, že játra ztrácejí sílu, aby nás udržela mladé. Játra = Lymfatický systém = Kůže

Mnohdy můžeme používat drahé krémy, provádět masáže, využívat vysoce aktivní a přístrojová ošetření, ale na konci dne naše tělo vytváří nové buňky z naší stravy a toho jak se staráme o své tělo jako celek. Naše kůže je tak mladá jako naše játra. Náš lymfatický systém je tak čistý, jako naše játra. To je důvod, proč kůže jako první vykazuje známky nerovnováhy uvnitř. Proto je důležité nespoléhat jenom na krémy, procedůry, ale také se zaměřit na zdravý jídelníček a dostatečnou hydrataci. Přirozený proces stárnutí nelze zastavit, ale existují velmi účinné metody jak stárnutí pleti zpomalit a bojovat s jeho příznaky.

Kosmetické ošetření pro stárnoucí pleť:

Microneedling

čas: 45 min / 2.190 Kč

Jedná se o novou generaci mezoterapie, což je velmi účinná metoda pro omlazení, vyhlazení a zpevnění pleti. Tato metoda je založena na samoobnovovací schopnosti regenerace kůže.

Ošetření se provádí dermapenem a jednorázovou mikrojehličkovou hlavicí. Tato speciální hlavice vytváří pod povrchovou vrstvou kůže velmi malou ranku, která poruší staré kolagenní řetězce a spustí proces obnovy a hojení se novým kolagenem. Poté dochází k novotvorbě a obnově kožních buněk.

Mikrojehličkováním získá vaše pokožka potřebnou dávku kyseliny hyaluronové, vitamínů, minerálů, peptidů a dalších potřebných látek ke svému zpevnění. Tento vitaminový a hydratační koktejl ve vaší pleti znovu nastartuje tvorbu kolagenu a elastinu a tvář tak viditelně omládne.

Anti-age ošetření NEW AGE G4

čas: 80 min / 2.490 Kč

Luxusní Liftingové relaxační ošetření pro zralou a stárnoucí pleť. Ošetření zahrnuje inovativní komplex 3 peptidů, které stimulují a obnovují pleť. Jedná se o novou éru víceúrovňové obnovy pokožky. Ošetření se doporučuje klientkám ve věku 40 a více.

Produkty NEW AGE obsahují jedinečný multifunkční komplex P.C.M - složený z peptidů a ceramidů zaměřený na obnovu a podporu hydrolipidové vrstvy a stimulaci mezibuněčné hmoty.
P.C.M komplex působí na pleti jako "botox".

Účinky ošetření: Okamžitý lifting a zpevnění, stimulace a regenerace pokožky, hloubková hydratace, ochrana buněk pomocí atnioxidantů, egenerace pleti po agresivních kosmetických procedurách, zlepšení struktury pokožky.

ošetření ARMA-LIFT

čas: 60 min / 2.090 Kč

Omlazující liftingové ošetření pro zralou pleť s jemnými vrásky a nerovnoměrným tónem přírodní kosmetikou MEDER.

Biotechnologické peptidy a technologie kmenových buněk podporuje tvorbu nových proteinů v kůži a redukuje vrásky, zatímco epidermální růstový faktor urychluje regeneraci pokožky.

Výsledkem ošetření je celkové omlazení a regenerace pokožky lifting a korekce pigmentace, bnova tonusu a pevnosti pokožky. Vhodné jako příprava na vysoceintenzivní ošetření či rehabilitace po vysoce intenzivním ošetření a chirurgických zákrocích. Ošetření je vhodné od věku 35 let a více.

Karboxyterapie

čas: 70 min / 2.190 Kč

Jedná se o neinvazivní metodu omlazení pleti založenou na použití oxidu uhličitého CO2, který přispívá k lepšímu prokrvení a intenzivní regeneraci stárnoucí tkáně a následnému nasycení pokožky kyslíkem a živinami. Toto ošetření s maximálním množstvím účinných látek působí až na buněčné úrovni a pomáhá řešit širokou škálu estetických problémů bez použití injekcí a poškození pokožky.

Účinky ošetření: okamžitý lifting, stimulace tvorby kolagenu a elastinu, vyhlazení vrásek, silná hydratace, zlepšení struktury a kvality pokožky, obnova imunity pokožky, redukce otoků a zpevnění pokožky očního okolí, sjednocení a rozjasnění tónu pleti.

Jak stárne pleť?

Již od dvaceti let začíná být strukturální integrita naší pleti narušována v důsledku nezdravých návyků životního stylu, environmentálního poškození a neustálého působení UV záření. Obrana našich buněk začíná slábnout v důsledku útoků volných radikálů a přirozená schopnost pleti bránit se poškození se snižuje. Míra obnovy a obměny buněk se také začíná přirozeně zpomalovat, což vede k nižší zářivosti pleti. 

Když je nám okolo třiceti let, kolagen (který udržuje pleť pevnou) a elastin (který udržuje pleť pružnou) se začínají rozkládat a výsledkem jsou viditelné vrásky. Obnova a obměna buněk se i nadále zpomaluje, což vede k mdlému vzhledu pleti a nejednotnosti jejího tónu. Ve třiceti letech ztrácíme 1% našeho kolagenu s každým dalším rokem. 

Ve věku kolem čtyřiceti let působí pleť zesláble a její přirozená ochranná lipidová bariéra již není tak výrazná. Mohou se objevovat výraznější známky stárnutí, jako jsou tmavé skvrny a výrazně mdlý vzhled pleti.

Po padesátce se vrstva naší lipidové bariéry ztenčuje, což je příčinou snížení schopnosti zadržovat hydrataci a zvýšení rizika rozvoje citlivosti a dehydratace. Chronický stres a zánět uvnitř těla i na jeho povrchu zpomaluje regeneraci pleti a vede ke vzniku trvalých skvrn a k prodloužení doby hojení. V tomto období se již na pleti mohou projevit výrazné vrásky, jemné linky a změna barvy pleti.

Jak předcházet stárnutí pleti?

Dopřejte své pleti pravidelné kosmetické ošetření, kvalitní produkty, zaměřte se na zdravý životní styl, kvalitní stravu a spánek. Životní styl, stravování a hydratace májí velký vliv na to jak rychle a v jaké míře bude vaše pleť stárnout. Pokud máte rádi cigarety, alkohol, vysokotučnou a nevyváženou stravu, je logické, že se na vás příznaky starnutí objeví dříve a ve větším rozsahu. Je důležité přijímat spoustu ovoce a zeleniny a dodržovat pravidlený pitný režim.

Jak je to s kolagenem?

Stavebními kameny pro ochranu a podporu kolagenu jsou antioxidanty, minerály (jako oxid křemičitý) a aminokyseliny. Čím více máte zanešený organizmus a játra z nezdravého životního stylu a stravy, tím více je pravděpodobnější, že se u vás předčastně objeví vrásky, změna barvy pleti, ztráta elasticity a další vlastnosti spojené se stárnutím. Jak vaše játra pomalu ztrácejí svou vitalitu, ztrácí se i vaše pokožka.

Když přijímáme trendy propagovaný kolagen, konzumujeme buď silně zpracované vyřazené, rozemleté vedlejší živočišné produkty, jako jsou chrupavky, kůže, kosti a pojivová tkáň z krav, prasat a ryb, nebo nějakou verzi „zázračného mořského kolagenu“ z oceánské rostliny. Kolagenové doplňky mohou být obvykle plné přidaných umělých barviv, příchutí a možných expozic těžkých kovů. Věděli jste že po názvem “přírodní chuťe” a “přírodní aroma” je schován glutaman sodný - tělu škodlivá látka, která se dnes přidává do spoustu potravin? Glutaman je pro tělo cizí látka a může přispívat k řadě zdravotních problémů, zatěžovat vaše játra a navíc zvyšuje chuť k jídlu a může způsobovat hormonální nerovnováhu. Výrobci kolagenu se často "pyšní" velkým počtem mg (např. 8000mg, 2000mg) ale náš organismus je schopen přijmout pouze 500mg kolagenu. Tudíž se jedná pouze o dobrý marketing, který vás má zaujmout ke koupi.

Vaše játra jsou vším, pokud jde o sebezáchovu a mládistvý vzhled. Časné známky stárnutí jsou signály, že játra ztrácí svou sílu, aby nás udržela mladá. Samotná chemická funkce, kterou mají naše játra, aby naše buňky neumřely, je stejná antioxidační chemická sloučenina, která zabraňuje oslabení nebo roztřepení naší DNA. 

Naše kůže je v neustálém stavu oprav a obnovy, ale pokud jsou krev a lymfatický systém ucpané toxickým odpadem vytékajícím z jater, vaše pokožka bude zbavena základního kyslíku a živin potřebných pro tento proces opravy a obnovy. Kofein také narušuje tvorbu kolagenu, ale téměř každý na sociálních sítích přidává kolagenový prášek do kávy každé ráno po lžičkách, takže může být matoucí vědět, jak podpořit mladistvou záři zevnitř.

Omlazující potraviny a doplňky stravy na podporu tvorby kolagenu:

Oxid křemičitý

Oxid křemičitý je účinný základní minerál krásy, známý pro své omlazující vlastnosti díky své schopnosti pomáhat tvořit kolagen a opravovat poškozenou elasticitu pokožky. Potraviny bohaté na oxid křemičitý: chřest, listová zelenina, pampeliška, melouny a okurky.

Kopřiva

Kopřiva má vysoký obsah oxidu křemičitého a pomáhá podporovat tělo v obdobích stresu, který podporuje urychlené stárnutí. Kopřiva je ideální pro vyrovnání a zklidnění přepracovaných a přetížených nadledvinek. Dopřejte si kopřivu v podobě doplňku stravy nebo pravidelné popíjení sypaného kopřivového čaje.

Vitamín C

Vitamin C napomáhá tvorbě kolagenu, čistí játra, krev, lymfatický systém, posiluje nadledvinky a napomáhá správné detoxikaci organismu. Konzumujte vitamín C z potravin, jako je kiwi, rajčata, pomeranče, mandarinky a šípky.

L-lysin

L-lysin je nezbytný pro tvorbu kolagenu a elastinu. Tato neuvěřitelná aminokyselina je mnohem víc než jen základní stavební kámen bílkovin. L-lysin je známý tím, že podporuje zdravý imunitní systém a podporuje růst a kvalitu kůže, kostí a tkání. L-lysin si také můžete doplnit z potravin jako jsou např. brambory udělané na páře.

Lesní borůvky

Lesní borůvky obsahují nejvyšší podíl antioxidantů ze všech potravin na planetě. Divoké borůvky mají schopnost detoxikovat těžké kovy a jsou také nejúčinnější potravou pro mozek, nejúčinnějším prebiotikem a nejlepším pomocníkem při obnově jater. Snažte se lesní borůvku zařadit do vašeho každodenního jídelníčku.

Šťáva z celeru/okurky

Šťáva z celeru/okurky má vysoký obsah oxidu křemičitého a schopnost vylučovat kal a toxiny z jater, lymfatické soustavy a kůže. Nejlepší je, vychutnat si šťávu jako první krok ráno na lačný žaludek nebo alespoň 15 minut po limetkové/citrónové vodě.

Růžová Pitaya

Růžová pitaya je známá, jako ovoce mládí, protože omlazuje a přivádí buňky zpět k životu. Zpomaluje a zastavuje stárnutí jater, což zase zpomalí stárnutí pokožky. Růžovou pitayu můžete sehnat v prášku a dát do smoothie nebo koupit mraženou.

Citronová / limetová voda

Citronová voda je perfektní způsob jak své tělo hydratovat, pročistit a revitalizovat. To nejlepší co pro sebe můžete udělat, je každý den vypít ihned po probuzení půl litru vody s vymačkaným citronem nebo limetou a až půl hodiny poté se nasnídat. Dopřejete tak svým játrům prostor na pročištění těla a spláchnutí všech toxinů a nečistot, které vaše játra přes noc zpracovaly.

Voda, která přichází přímo z kohoutku nebo láhve ztrácí vitalitu a vrozenou živou strukturu. Přidáním čerstvě vymačkaného citronu/limety vodu "probudíte" a přivedete zpět k životu. To umožňuje cestovat a hydratovat hlouběji do vašich tkání a buněk.

Citronová voda je skvěle posiluje imunitní systém, alkalizuje tělo, kontroluje vysoký krevní tlak, působí proti stárnutí, detoxikuje, čistí krev a reguluje tělesnou teplotu. Je velmi prospěšná pro trávící trakt a může pomoci zmírnit zácpu, nevolnost a dobrá pro kardiovaslukální a svalový systém.