Léčba ružovky (rosacey) - Praha

Skoncujte konečně s problémy spojené s vaší pletí. Vyřešíme příčinu daného problém a nabídneme nejlepší možnou léčbu.

Odhaduje se, že v evropě rosaceou trpí jedna z pěti žen ve věku 30 - 60 let. Tento druh kožního onemocnění nejčastěji postihuje ženy a to ve věku 30 + se světlou pletí. Jedná se o chronické kožní onemocnění, což znamená, že tento stav bývá dlouhodobý nebo se často opakuje. Ale lze ji léčit a předcházet.

Co je to Ružovka a jaké jsou její Příznaky?

Rosacea je zánětlivé onemocnění kůže, postihující cévy a pilosebaceózní jednotky obličeje,  které se může projevovat několika různými způsoby. V některých případech je mírná, zatímco jiné trápí výraznější příznaky.  Projevuje se zarudnutím, začervenáním a přecitlivělostí kůže. Rosacea se často začíná objevovat kolem nosu, na tvářích ale i na dekoltu.

Existují různé typy růžovky. Každý z nich má jiné charakteristiky v závislosti na konkrétních příznacích. Pleť s rosaceou bývá velmi suchá, začervenalá, citlivá na dotek, objevují se popraskané žilky a puchýřky, které na první pohled připomínají akné. Akné a rosacea se spolu často zaměňují a proto je důležité poznat o jaké onemocnění kůže se jedná, aby se nastavila ta správná péče o pleť.

Léčba ružovky

Základem jsou vhodné kosmetické produkty a vyhýbání se tzv. spouštěčů. Zbavit se ji, je poměrně náročné, ale lze velmi zlepšit stav pleti pomocí změny životního stylu/jídelníčku a inovativních produktů MEDER RED-APAX.

RED-APAX -  je inovativní přírodní terapie pokožky pomocí prebiotik a organických rostlinných extraktů, které snižují citlivost a zarudnutí pokožky i ekzematické pleti. Obsažené extrakty z rostlin okamžitě zklidňují, potlačují zánět a posilují kapiláry. Prebiotika vytváří živnou půdu pro zdravý mikrobiom a snižují množení patogenních bakterií. RED-APAX nabízí neurokosmetické ošetření pokožky, při kterém se používají přípravky se silným protizánětlivým zklidňujícím účinkem. Ošetření navrací pokožce pocit pohodlí, hydrataci, hebkost. Zmírňuje citlivost a začervenání.  Urychluje zotavení po poranění pleti a snižuje intenzitu cévních reakcí.

Abychom dosáhli výsledku a zmírnění růžovky, je potřeba provést několik po sobě jdoucích ošetření RED-APAX v kratších časových intervalech a produkty na domácí použití. Se sestavením vhodné péče pro váš typ pleti, Vám rádi pomůžeme a produkty si můžete zakoupit v našem salonu.

Doporučená ošetření:

Ošetření RED-APAX

čas: 60 min / 2.090 Kč

Prebiotická terapie pro pleť, kterou trápí růžovka, ekzémy, začervenání a citlivost.  Ošetření poskytuje okamžitý zklidňující účinek.

RED-APAX je neurokosmetické ošetření pokožky, při kterém se používají přípravky se silným protizánětlivým zklidňujícím účinkem. Ošetření navrací pokožce pocit pohodlí, hydrataci, hebkost. Zmírňuje citlivost a začervenání.  Urychluje zotavení po poranění pleti a snižuje intenzitu cévních reakcí.

Obsažené extrakty z rostlin okamžitě zklidňují, potlačují zánět a posilují kapiláry. Prebiotika vytváří živnou půdu pro zdravý mikrobiom a snižují množení patogenních bakterií.

Ošetření bez chemie, kyselin a dalších látek, které by mohly dráždit a způsobovat diskomfort.

Doporučujeme sérii ošetření RED-APAX a produkty na domácí použití, pro dosažení maximálního výsledku. Ošetření provádíme v našem salonu a produkty si u nás můžete zakoupit.

Doporučené produkty na zmírnění příznaku ružovky a její léčbu:

Péče kosmetikou Meder

Čištění: NET-APAX prebiotická čistící maska (930 Kč)/ nebo můžete zvolit F.O.A.M. Pěnivý čistící gel od značky Ph formula (790 Kč)

Sérum: SOIN-APAX zklidňující a protizánětlivé sérum (1570 Kč)

Koncentrát: RED-APAX zklidňující koncentrát proti zarudnutí/růžovce (2090 Kč)

Denní a noční krém: SALVA-DERM krém pro normální a citlivou pleť (2000 Kč)

Péče kosmetikou GIGI

Čištění: Gigi recovery - čistící gel (1000 kč) / nebo můžete zvolit F.O.A.M. Pěnivý čistící gel od značky Ph formula (790 Kč)

Denní Krém: RECOVERY Denní krém s SPF30 (1660 Kč) / RECOVERY Krém proti začervenání - Redness relief cream (1660 Kč)

Noční krém: GIGI - Bioplasma noční krém s 15% kyselinou azelaovou (1880 Kč)

Produkty můžete zakoupit v našem salónu nebo na našem e-shopu.

Jak vzniká rosacea (ružovka) ?

Existuje několik faktorů, které se podílejí na jejím vzniku. Člověk si ji také může zhoršit tím, že si naruší kožní bariéru, mikrobiom a používá nevhodné produkty.

Rosacea prochází různými fázemi. Pokud tedy  onemocnění neodhalíte nebo se neléčíte, postupuje do další fáze. Pokud se rosacea neléčí, budou se příznaky postupně zhoršovat, proto je důležité začít s léčbou co nejdříve.

První fáze

Začíná se projevovat zarudnutí obličeje, zejména tváří, čela a brady. Zároveň často dochází k rozšíření cév a žilek v obličeji.

Druhá fáze

Zarudnutí obličeje se stává chronické. Druhá fáze je obvykle spojena s papulopustulární formou růžovky tzn. objevují se pupínky podobné akné spolu se zarudnutím a rozšířenými cévami. Zanícené žluté puchýřky často vyrážejí na tvářích.

Třetí fáze

Příznaky se podobají druhé fázi, ale zarudnutí, rozšířené cévy a žluté hrbolky na kůži se stávají výraznější. Dále se mohou objevovat otoky.

Zde jsou fakory, které se podílejí na jejím vzniku či zhoršení:

 • virová zátež v těle a přítomnost těžkých kovů

 • strava (mléčné výrobky, vejce, lepek, a další..)

 • počasí (slunce, horké počasí, vítr, chladné počasí)

 • horká sprcha, sauna

 • cvičení

 • alkohol

 • nevhodná kosmetika

Čemu se vyhnout?

 • problematickým potravinám, které mohou zhoršovat stav

 • kontaktu s těžkými kovy (jídlo z plechovek a alobalu, tuňák - ten obsahuje rtuť, kontakt s pesticidy, herbicidy, fungicidy, pití kohoutkové vody, osvěžovače vzduchu, vonné svíčky a další..)

 • peelingům a jakékoli přístroje k obnově kůže

 • rotační a čistící kartáče

 • používání mýdla na obličej

 • přípravky obsahující alkohol, minerální oleje, vazelínu, kokosový olej

 • přípravky s retinolem a jeho deriváty

 • nepoužívat přípravky s obsahem hydroxykyselin

 • přípravky s esenciálními oleji