Léčba růžovky (rosacey) - Praha

Skoncujte konečně s problémy spojené s vaší pletí. Vyřešíme příčinu daného problém a nabídneme nejlepší možnou léčbu.

Odhaduje se, že v Evropě rosaceou trpí jedna z pěti žen ve věku 30-60 let. Tento druh kožního onemocnění nejčastěji postihuje ženy a to ve věku 30+ se světlou pletí. Jedná se o chronické kožní onemocnění, což znamená, že tento stav bývá dlouhodobý nebo se často opakuje. Ale lze ji léčit a předcházet.

Co je to Růžovka a jaké jsou její Příznaky?

Rosacea je zánětlivé onemocnění kůže, postihující cévy a pilosebaceózní jednotky obličeje,  které se může projevovat několika různými způsoby. V některých případech je mírná, zatímco jiné trápí výraznější příznaky. Projevuje se zarudnutím, začervenáním a přecitlivělostí kůže. Rosacea se často začíná objevovat kolem nosu, na tvářích ale i na dekoltu.

Existují různé typy růžovky. Každý z nich má jiné charakteristiky v závislosti na konkrétních příznacích. Pleť s rosaceou bývá velmi suchá, začervenalá, citlivá na dotek, objevují se popraskané žilky a puchýřky, které na první pohled připomínají akné. Akné a rosacea se spolu často zaměňují a proto je důležité poznat o jaké onemocnění kůže se jedná, aby se nastavila ta správná péče o pleť.

Léčba růžovky

Základem je zvolit správnou domácí péči produktů a vyhýbání se tzv. spouštěčům, které růžovku horšují nebo přispívají k jejímu vzniku. Léčba růžovky je velmi náročná, ale lze zmírnit její příznaky. Během léčby je klíčová také změna životosprávy - prava jídelníčku a vyřazení problematických potravin.

Abychom společně dosáhli zlepšení stavu vaší pleti a zmírnili příznaky růžovky, je potřeba provést několik po sobě jdoucích ošetření RED-APAX v kratších časových intervalech + následná doporučná domácí péče. Se sestavením vhodných produktů pro váš typ pleti Vám rádi pomůžeme. Doporučené produkty si můžete zakoupit v našem salonu.

Doporučené kosmetické ošetření na léčbu růžovky:

Ošetření RED-APAX

čas: 60 min / 2.090 Kč

Prebiotická terapie pro pleť, kterou trápí růžovka, ekzémy, začervenání a citlivost. Ošetření poskytuje okamžitý zklidňující účinek.

RED-APAX je neurokosmetické ošetření pokožky, při kterém se používají přípravky se silným protizánětlivým zklidňujícím účinkem. Ošetření navrací pokožce pocit komfortu, hydrataci a hebkost. Zmírňuje citlivost a začervenání, urychluje zotavení po poranění pleti a snižuje intenzitu cévních reakcí. Obsažené extrakty z rostlin pokožku okamžitě zklidňují, potlačují zánět a posilují kapiláry. Prebiotika vytváří živnou půdu pro zdravý mikrobiom a snižují množení patogenních bakterií.

Ošetření bez chemie, kyselin a dalších látek, které by mohly dráždit a způsobovat diskomfort.

Pro dosažení maximálního výsledku doporučujeme sérii ošetření RED-APAX a produkty na domácí použití. Ošetření provádíme v našem salonu a produkty si u nás můžete zakoupit.

Jak vzniká rosacea (rŮžovka) ?

Existuje několik faktorů, které se podílejí na jejím vzniku. Člověk si ji také může zhoršit tím, že si naruší kožní bariéru, mikrobiom a používá nevhodné produkty. Rosacea prochází různými fázemi. Pokud tedy onemocnění neodhalíte nebo se neléčíte, postupuje do další fáze. Pokud se rosacea neléčí, budou se příznaky postupně zhoršovat, proto je důležité začít s léčbou co nejdříve.

První fáze

Začíná se projevovat zarudnutí obličeje, zejména tváří, čela a brady. Zároveň často dochází k rozšíření cév a žilek v obličeji.

Druhá fáze

Zarudnutí obličeje se stává chronické. Druhá fáze je obvykle spojena s papulopustulární formou růžovky tzn. objevují se pupínky podobné akné spolu se zarudnutím a rozšířenými cévami. Zanícené žluté puchýřky často vyrážejí na tvářích.

Třetí fáze

Příznaky se podobají druhé fázi, ale zarudnutí, rozšířené cévy a žluté hrbolky na kůži se stávají výraznější. Dále se mohou objevovat otoky.

Fakory, které se podílejí na vzniku růžovky

  • virová zátež v těle a přítomnost těžkých kovů

  • strava

  • počasí (slunce, horké počasí, vítr, chladné počasí)

  • horká sprcha, sauna

  • cvičení

  • alkohol

  • nevhodná kosmetika

Čemu se vyhnout?

  • problematickým potravinám, které mohou zhoršovat stav

  • kontaktu s těžkými kovy (jídlo z plechovek a alobalu, tuňák - ten obsahuje rtuť, kontakt s pesticidy, herbicidy, fungicidy, pití kohoutkové vody, osvěžovače vzduchu, vonné svíčky a další...)

  • peelingům a jakékoli přístroje k obnově kůže

  • rotační a čistící kartáče

  • používání mýdla na obličej

  • přípravky obsahující alkohol, minerální oleje, vazelínu, kokosový olej

  • přípravky s retinolem a jeho deriváty

  • přípravky s obsahem hydroxykyselin

  • přípravky s esenciálními oleji