Léčba akné podle vnitřních příčin - Praha

Skoncujte jednou pro vždy s Vaším akné!
Rozklíčujeme příčinu, sestavíme Vám plán léčby a doporučíme nejvhodnější produkty, které vám pomohou dosáhnout požadovaných výsledků.

Autorské léčebné metody. Poradenství ohledně celkového zdraví, stravování a doplňků stravy / bylinek.

akné

Akné je kožní onemocnění, ke kterému dochází vlivem zanícení mazových žláz a vlasového folikulu v pokožce. Má několik forem, ve kterých se může projevit. U každého jedince se příznaky objevují v různé intenzitě.

S aknózní problematickou pletí se dnes potýká velká část populace a jedná se o nejčastější onemocnění kůže. Akné může postihnout kohokoliv bez ohledu na věk, pohlaví nebo typ pleti.


LÉČBA AKNÉ

Abychom společně dokázali Vaše akné vyléčit a zmírnit jeho příznaky, je potřeba nejprve rozklíčovat příčiny, sestavit plán léčby a mít komplexní přístup.

U léčby akné je potřeba upravit celkovou životosprávu a zaměřit se na zdravý jídelníček. Správná strava je 70% úspěchu a proto ji nepodceňujte. S tím Vám mile rádi pomůžeme a nasměrujeme Vás na správnou cestu.

Váš obličej odráží vaše vnitřní zdraví. Když se problémy projeví na kůži, signalizuje to hlubší problém probíhající někde v těle. Proto se zabýváme celostním přístupem a hledáme příčiny vzniku. Naším cílem je akné vyléčit, né jen krátkodobě potlačit.

Je potřeba abyste byli trpěliví, důslední a naslouchali našim doporučením. Akné je běh na dlouhou trať a jeho léčba trvá několi měsíců.

protokol léčby akné

Pro komplexní zahájení léčby v našem salonu doporučujeme zakoupit vstupní balíček, který zahrnuje: vstupní konzultaci a analýzu pleti, řešení příčiny vzniku akné, poradenství ohledně stravování, vstupní ošetření, 3 kosmetické produkty a protokol léčby akné s klíčovými informaceni jak uzdravit pleť zevnitř.

Co obsahuje protokol léčby akné?
+ Příčiny vzniku a všechny jeho aspekty
+ Jaký vliv má strava na naši pleť
+ Jakým potravinám se vyhnout a jaké naopak zařadit do jídelníčku?
+ Jak se správně starat o problematickou pleť?
+ Jak souvisí psychika s vaší pletí, sebeláska, a jak na akné působí stres.
+ Správné fungování těla a návyky.
+ Jak s akné souvisí celkový životní styl - prostředí, alkohol, kouření.
+ Doporučení na bylinky a doplňky stravy, které pleť podpoří zevnitř a mnohem více...

ošetření pro problematickou pleť:

Každé ošetření lze přizpůsobit aktuálnímu stavu pleti i pro ženy, které jsou těhotné nebo kojící.

Vstupní balíček léčba akné

čas: 150 min / 5.900 Kč

Vstupní ošetření pro nové klienty. Rozhodli jste se, že chcete se s vým akné skoncovat jednou pro vždy? Pro zahájení léčby v našem salónu, kde vyřešíme vnitřní příčiny a následně sestavíme plán léčby, je potřeba zakoupit tento vstupní balíček.

Co vstupní balíček zahrnuje?

  • Vstupní konzultaci a diagnostiku pleti

  • Řešení vnitřní příčiny a následný plán léčby

  • Vstupní ošetření s protizánětlivým antibakterikálním účinkem na eliminaci akné.

  • V ceně jsou zahrnuty 3 účinné produkty na domácí použití, které jsou nezbytné k docílení výsledků.

  • Léčebný protokol s klíčovými informacemi o všech aspektech akné, příčinách, úpravě jídelníčku a návod, jak se akné zbavit.

  • Během společné cesty za uzdravením vaší pleti s vámi budem v neustálem kontaktu a můžete se na nás kdykoli s čímkoliv obrátit.

    Zakládáme si na komplexním a individuálním přístupu, protože jedině tak se dá akné vyřešit. Kůže na vašem obličeji je mapa, která zrcadlí to, co se děje pod povrchem. Když se problémy projeví na kůži, signalizuje to hlubší problém probíhající někde v těle. Z toho důvodu zohledňujeme nejen péči o pleť, ale také celkový zdravotní stav klienta a stravování, které hraje klíčovou roli v uzdravení.

Chemický peeling - akné, post akné

čas: 45 min / 2.300 Kč

Ošetření speciálně vyvinutým vysoceúčinným peelingem na zmírnění projevů všech forem akné a fleků po akné. Chemický peeling je zcela neinvazivní metoda, která slouží ke sjednocení a regeneraci pokožky obličeje. Peeling naruší kožní vrstvy, což nastartuje obnovu tvorby kožních buněk a regeneraci pleti.

Ošetření pro ty, kteří mají pleť náchylnou k akné, trápí je rozšířené póry a nerovnoměrná textura pleti. Peeling působí antibakteriálně, protizánětlivě a pomáhá normalizovat mastnou pleť. Pro dosažení viditelného dlouhotrvajícího efektu, je potřeba provést sérii několika ošetření (3-6 v závislosti na stavu pleti).

ACNE TREATMENT

čas: 90-110 min / 2.300 - 2.500 Kč

Ošetření pro problematickou pleť (bez konzultace, řešení příčin akné, bez léčebného protokolu)

Acne treatment je ošetření na bázi aktivních látek s protizánětlivým antibakterikálním účinkem. Ošetření je vhodné pro všechny věkové kategorie. Pomáhá při pubertálním akné, skvělé výsledky má také u klientek s mastnou či zánětlivou pletí nebo hormonálními výkyvy. Ošetření zahrnuje úvodní konzultaci, odlíčení a vyčištění pleti, peeling, hloubkové čištění je-li třeba, okysličení a dezinfekci pleti, zklidňující hydratační masky, lékařské fotonové světlo a závěrečnou péči.

Jaké faktory ovlivňují vznik akné ?

Zdravotní stav

Pokud se u vás vyskytují jisté zdravotní problémy, mohou z velké části ovlivňovat stav vaší pleti a přispívat, ke vzniku akné.

Strava

To jak se stravujete úzce souvisí s vaší pletí. “Jsme to, co jíme.” znamená, že nás jídlo formuje. To jaké jídlo jíme a jaký jídelníček si zvolíme, se podílí na jedinečné konstituci našeho těla. Pokud se chcete zbavit akné,  je velmi důležité vyvarovat se problematickým potravinám, které podporují vznik těchto kožních onemocnění.

Stres

Stres může spouštět zánětlivost pleti, ale také může zhoršit již vzniklé záněty.

Alkohol a kouření

Alkohol má silné diuretické vlastnosti, což znamená, že váš organismus vysušuje a způsobuje dehydrataci. Při kouření se mění složení kožního mazu, což mění i mikrobiom pokožky. Kouření také aktivuje zánětlivý proces, protože se snižuje antioxidační obranyschopnost.

Špatná péče o pleť

Nedostatečné čištění pleti nebo špatné čištění, kterým se narušuje ochranná bariéra pleti. Používání komedogenních produktů (produkty, které pleť ucpávají např. minerální oleje). Nedostatečná hydratace, vysušování pleti.

Špatná hygiena

Spaní bez odlíčení. Nepravidelná výměna povlečení. Používání jednoho ručníku na obličej i na tělo.  Nepravidelné mytí pomůcek na líčení (štětce, houbičky). Dotýkání se telefonu a pleti, když telefonujete. Sahání na obličej.

Mačkání

Mačkání, sahání na pleť či jiná manipulace s akné doma může vést k rozšíření bakterie P.Acnes a zjízvení pleti.

Narušená ochranná bariéra

Když je ochranná bariéra poškozená, ztrácí částečně svou schopnost chránit sama sebe. Tzn. je více citlivá na vnější agresory jako UV záření a znečištění, které může snadněji proniknout do pleti. Poškozená bariéra také může trpět ztrátou vody a živin, které mohou rozhodit hydratační rovnováhu. Když je rovnováha narušena může pleť ztratit pružnost, vypadat matně a nevyrovnaně, cítit se stažená, může pociťovat suchost, začervenání, nedokonalosti a dokonce se mohou objevit pupínky.

Negativní vliv okolního prostředí

Znečištěné ovzduší, působení slunečního záření, změny počasí, místní prostředí - to vše, může narušit ochrannou bariéru pleti a vyvolat nebo zhoršit stav akné.

Hormonální změny

Období menstruace, dospívání, vysazení hormonálních antikoncepčních pilulek, těhotenství, menopauza.

Užívání některých druhů léků

Příčinou může být také užívání léků např. steroidy, doplňky stravy s nekvalitním složením,  antidepresiva, Benzoylperoxid, isotretinoin, antibiotika.. To jsou léky, které často dermatologové předepisují k léčbě akné. Tyto léky s sebou často nesou riziko vedlejších nežádoucích účinků.  Od těch lehčích, při kterých vám zčervená pleť nebo se kůže vysuší, až po ty těžší. Projevy akné se mohou dokonce zhoršit.

Jaké máme druhy akné ?

Černé tečky

Vznikají, když se nahromadí nadměrná mastnota, odumřelé pleťové buňky a vytvoří ,,zátku’’ ve folikule. Tato zátka však stále propouští určité množství vzduchu a proto dochází k tomu, že tato směs zčerná/oxiduje jako rozkrojené jablko. Nejčastější příčiny vzniku černých teček: nedostatečné čištění pleti, používání produktů s obsahem komedogenních složek (špatná báze, make-up, krém, SPF), nepravidelná exfoliace (peeling), dehydratovaná pleť, špatná životospráva.

Bílé tečky

Vznikají opět ucpáváním pórů, mazem a bakteriemi, ale v místě jejich vyústění je pouze malý otvor, kterým není schopen proniknout vzduch, a tak nedochází k oxidaci a zanechávají si tak bílý vzhled.

Mílie

Klinicky se jeví jako bělavé sférické papuly s infiltrací nad kožní povrch v oblasti tváří a očních víček. Rychlá tvorba keratinu, tzv. hyperkeratinizace, která způsobuje zhrubnutí vnější vrstvy pokožky. Příčinou je nadměrná tvorba mazu, opalování na slunci, některé léky nebo mechanické poškození pokožky. Lze je odstranit propíchnutím cysty ostrou jehlou s následným laterálním tlakem.

Papuly a pustuly

Hromadění mazu produkovaného mazovými žlázami představuje ideální živnou půdu pro bakterie, zejména pro P. acnes. Bakterie obklopují vývody ucpaných mazových žláz a způsobují rozklad mazu. Látky vznikající tímto rozkladem podněcují další zánět, což vede k tvorbě papul a pustul - povrchové zánětlivé léze do průměru 5 mm.

Noduly

Projevují se jako hrbolaté a zarudlé oblasti. Jde o formu bolestivého podkožního akné.

Cysty

Cystické akné bývá znatelně bolestivé. Cysty jsou uloženy hluboko v kůži a vznikají po prasknutí stěny folikulu v pozdějších fázích zánětu. Po vyléčení často způsobují pozánětlivou hyperpigmentaci a zjizvení.

Jak se tvoří akné z fyziologického hlediska?

Nadměrně aktivní mazové žlázy

Akné se objevuje pouze tam, kde se nachází žlázy produkující maz, a ty jsou soustředěny především na obličeji a horní polovině těla. Normálně by jemné chloupky, nacházející se u každého folikulu, maz účinně odvedly od povrchu, to však neplatí u aknózní pleti. Nadměrná produkce mazu je často spojována s nadměrně reaktivními mazovými žlázami, sklonem k zanášení folikulů a mastnou T-zónou.

Hromadění buněk

Pleť se přirozeně zbavuje odumřelých buněk pomocí deskvamace, u aknózní pleti však tento proces neprobíhá správně. Je to proto, že aknózní pleť produkuje čtyřikrát až pětkrát více buněk, ale zároveň má méně lamelárních tělísek, které jsou zodpovědné za uvolňování přirozených deskvamačních enzymů. To vyvolává retenční hyperkeratózu („zadržování většího množství kožních buněk“). Deskvamace se s věkem také přirozeně zpomaluje, takže dospělý s aknózní pletí je ještě více náchylný ke hromadění odumřelých buněk pleti uvnitř folikulů a jejich vstupu. Pokud se přidá nadměrné množství mazu, odumřelé buňky pleti, které se nahromadily ve folikulu, se spojí dohromady a vytvoří zátku vytvářející dokonalé anaerobní (bez kyslíku) prostředí pro rozvoj bakterií způsobujících zánět. 

Bakterie

Vědci se stále snaží lépe pochopit fungování mikrobiomu pleti (neboli ekosystému mikroorganismů). Už víme, že někteří jeho obyvatelé – bakterie Propionibacterium acnes (P.acnes) – způsobují akné. Když se P.acnes zachytí v anaerobním prostředí (zanesený folikul), živí se mazem a produkují volné mastné kyseliny coby odpadní produkt. To vede k podráždění výstelky folikulu. V tomto okamžiku se na pleti mohou objevit uzavřené komedony (bílé hlavičky) nebo otevřené komedony (černé tečky), které jsou nezánětlivé.

Chronická zánětlivost

Zanícené léze (papuly, pustuly, cysty) jsou červená, oteklá, někdy hnisem naplněná zanícená místa, která vznikají, když se volné mastné kyseliny produkované P. acnes nahromadí, rozšíří folikul a poté roztrhnou stěnu folikulu pod kůží. Aknózní pleť je v okolí mazové žlázy a folikulu propustnější, což může vést k prosakování a rozšíření zánětu do okolních tkání. Jestliže je folikul porušený v blízkosti povrchu, vytvoří se pustula. 

Jestliže je narušen níže, vzniká nodulus. V některých případech se infekce zachytí v membráně a vytvoří se cysta. Chronické zanícení nízkého stupně může přispívat k urychlení stárnutí pleti tím, že podporuje rozpad kolagenu, narušuje funkci bariéry, zpomaluje hojení a způsobuje pozánětlivou hyperpigmentaci.

Pozánětlivá hyperpigmentace

Akné u dospělých bývá složitější, jelikož vytváří tmavé skvrny, které mohou přetrvávat i poté, co zánět odezní. Problematická pleť v dospělosti způsobuje nejednotný tón pleti, který urychluje vznik projevů předčasného stárnutí pleti. Hyperpigmentace znamená změnu barvy pleti, která je následkem zanícení rány. Tato forma hyperpigmentace vychází z přemrštěné odpovědi melanocytů pleti na zranění, jejímž následkem dochází k abnormální distribuci melaninu (pigmentu) v tkáních. Když zánět odezní, hladina protizánětlivých činitelů se vrátí k normálu a stejně tak i produkce melaninu. Buňky způsobující hyperpigmentaci ve správný čas vystoupí do vrchní vrstvy kůže a jsou odstraněny, čímž dojde k vymizení hyperpigmentace. V závislosti na hloubce zánětu nebo poranění se může pigmentace projevit jak v epidermis, tak v dermis. Jestliže k tomu dojde v dermis, jako v případě závažného zanícení, pigmenty neprojdou odstraňovacím procesem a mohou uvíznout na mnoho let i desetiletí. To může být důvodem, proč je ošetřování pozánětlivé pigmentace spojené s hlubokým zjizvením tak náročné.