Odstranění jizev a fleků po akné - Praha

Pozánětlivá hyperpigmentace, atrofické jizvy, nerovnoměrná textura, velké póry,... To vše bývají následky po prodělání akné. Jak se ale těchto nedokonalostí účinně zbavit?

Jizvy a fleky po akné vznikají poškozením svrchní vrstvy kůže a narušením hlubších vrstev pokožky. Poškozená pokožka se nedokáže zregenerovat do původního stavu jako byla před vznikem akné. V oblasti zánětu se následně tvoří náhradní tkáň z kolagenových vláken, ale bohužel bývá po zahojení viditelně odlišná od okolní kůže.

pozánětlivá hyperpigmentace

Akné vytváří tmavé skvrny, které mohou přetrvávat i poté, co zánět odezní. Čím je kůže starší, tím složitější je proces hojení, jelikož se s každým přibývajícím rokem zpomaluje obnova buněk.

Pozánětlivá hyperpigmentace může mít mnoho podob od světle růžových, červených, tmavě fialových flíčků a hnědých flíčků.

Hyperpigmentace znamená změnu barvy pleti, která je následkem zanícení rány. Tato forma hyperpigmentace vychází z přemrštěné odpovědi melanocytů pleti na zranění, jejímž následkem dochází k abnormální distribuci melaninu (pigmentu) v tkáních.

V závislosti na hloubce zánětu nebo poranění se může pigmentace projevit jak v epidermis, tak v dermis. Jestliže k tomu dojde v dermis, jako v případě závažného zanícení, pigmenty neprojdou odstraňovacím procesem a mohou uvíznout na mnoho let. To může být důvodem, proč je odstraňování pozánětlivé pigmentace spojené s hlubokým zjizvením tak náročné.

Atrofické jizvy

Atrofické jizvy mají podobu hlubokých nerovnoměrných vpadlých důlků, následkem ztráty kolagenu, poškození a nesprávného hojení kůže.

Atrofické jizvy se tvoří, když kůže není schopna regenerovat tkáň. V důsledku toho zanechává nerovnoměrné jizvy a strukturu pleti.

Tento druh zjizvění je poměrně složité odstranit a na jeho odstranění je potřeba série ošetření microneedling 3 - 6 sezení v intervalech každé 4 týdny.

Jak předcházet jizvičkám a flekum po akné?

  • Dopřejte své pleti pravidelnou kosmetickou péči.

  • Jakákoli manipulace během léčby - mačkání, strhnutí pupínků či stroupku, může zvýšit traumatizaci pokožky, poškodit krevní cévy a způsobit zjizvení a hlubší pigmentace. Z toho důvodu se snažte do pleti co nejméně zasahovat a pupínky nemačkat.

  • Na pleť se snažte co nejméně sahat, abyste si do rány nezanesli bakterie.

  • K čištění pleti zvolte šetrné přípravky, vyhýbejte se produktům s alkoholem a všem abrazivním peelingům.

  • Vybírejte si nekomedogenní produkty vhodné pro problematickou pleť .

  • Pleť nevystavujte nadměrnému slunění a chraňte ji SPF faktorem, aby nedocházelo ke vzniku tmavých skvrn po akné.

ošetření na jizvy a fleky po akné

Pro dosažení viditelného a dlouhotrvajícího efektu je potřeba provést sérii několik po sobě jdoucích ošetření ( 3-6 v zavislosti na stavu pleti klienta).

Microneedling

čas: 45 min / 2.190 Kč

Ošetřením se stimujule tvorba kolagenu a elastinu pleti, zpevňuje a zlepšuje strukturu a sjednocuje tón pleti. Ošetření se provádí pomocí dermapenu a jednorázovou mikrojehličkovou hlavicí. Tato speciální hlavice vytváří pod povrchovou vrstvou kůže velmi malou ranku, která poruší staré kolagenní řetězce a spustí proces obnovy a hojení se novým kolagenem. Poté dochází k novotvorbě a obnově kožních buněk.

Před použitím dermapenu se na pleť nanáší speciální vysoce účinný protizánětlivý mezokoktejl neboli booster na zesvětlení flíčků po akné, zmírnění rozšiřených pórů a jizviček

Abychom dosáhli požadovaných a dlouhotrvajících výsledků, je zapotřebí absolvovat plnohodnotnou
sérii 3 až 6 ošetření. Rozmezí mezi návštěvami se doporučuje 4 týdny.

BioRePeel Cl3

čas: 60 min / 2.190 Kč

Dvoufázové ošetření s účinky mezoterapie a chemického peelingu 2v1. Díky unikátní kombinaci aminokyselin a vitamínů působí jako tzv. skin booster a působí nejen na povrchu pokožky, kde posiluje kožní bariéru pleti, ale i ve spodních vrstvách. Má vysoce biostimulační a revitalizační efekt.

Jedinečné inovativní složení BioRePeelCl3 umožnuje jemným exfoliačním účinkem stimulovat poškozenou kožní tkáň.
Lipofilní fáze poskytuje pokožce vlhkost a obnovuje její ochrannou bariéru, podporuje pronikání účinných látek do hlubokých vrstev epidermis.
Hydrofilní fáze iniciuje procesy omlazení pokožky, obnovuje její strukturu a má liftingový účinek. Zahrnuje jedinečné působení kombinace kyselin a vitamínů. Tato hydrofilní fáze plní také funkce hluboké biostimulace a revitalizace pokožky.

Doporučené produkty na jizvy a fleky po akné

Produkty na zjemnění jizev a pigmentace doporučujeme klientům po konzultaci a analýze pleti, aby danému typu a stavu pleti vyhovovaly co nejvíce. Doporučené produkty můžete zakoupit v našem salónu nebo na našem e-shopu.

Nejlepší Potraviny na podporu zdraví pleti a hojení jizev

Aby se pleť dokázala správně hojit a uzdravovat, je rozhodující průtok krve, který je bohatý na kyslík a živiny zevnitř. Kouření (iqos, vaping, cigarety) a diety s vysokým obsahem tuku (nadměrné množství bílkovin, proteinová strava, vejce..) mohou snížit hladiny kyslíku dodávaného do dermální vrstvy a méně kyslíku znamená, že toxiny nemohou být z pleti správně vyplavovány a snižuje se regenerace a její schopnost uzdravit se zevnitř.

Zde jsou nejlepší potraviny na podporu hojení akné a jizev zevnitř:

Celerová šťáva

Celerová šťáva dělá s pokožkou zázraky, protože obsahuje sodíkové seskupené soli a vitamín C. Působí preventivně a regeneračně. Sodíkové seskupení v  celerové šťávě působí jako antiseptikum - odhaluje a ničí bakterie. Celerová šťáva také posiluje imunitní systém, pomáhá zbavit se bakterií a zabránit tomu, aby se v budoucnu akné vracelo.  Šťáva posiluje kožní buňky zevnitř ven a to má za následek menší odumírání kožních buněk, menší poškození a podporuje to krevní oběh. Obsažený vitamin C obnovuje imunitní systém jater a podporuje tvorbu kolagenu.

Detoxikační smoothie

Toto smoothie je dokonale navrženo tak, aby obsahovalo klíčové ingredience (lesní borůvky, 2 banány, pomerančová šťáva, koriandr, atlantická řasa dulse, spirulina a prášek z ječmene), které spolupracují v synergii a vážou se na těžké kovy, jako je rtuť, olovo, hliník, nikl, měď a kadmium ve vašich orgánech, kde se hromadí. V průběhu času mohou toxické těžké kovy oxidovat, což způsobuje poškození okolní tkáně a podporuje zánět.. doslova otráví naše tělo a mohou způsobit poškození prakticky každého systému a orgánu. Těžké kovy mohou sloužit jako živná půda pro akné, takže zařazení těchto složek nebo tohoto smoothie do vaší každodenní rutiny může pomoci předejít akné a jizvám. Kořenovou základní příčinou tmavých skvrn a pigmentace jsou těžké kovy. Pravidelné pití tohoto smoothie může být jednoduchým způsobem, jak podpořit rozjasnění, sjednocení a hojení  pleti zevnitř.

Potraviny bohaté na beta-karoten

Tyto potraviny jsou rozhodující pro zdravou pokožku. Když svému tělu poskytnete beta-karoteny, játra mohou poslat krev bohatou na beta-karoten přes podkožní tuk až do kůže. Mezi potraviny s vysokým obsahem beta-karotenu patří mango, papája, sladké brambory, maliny, barevné melouny a listová zelenina, jako je např. špenát.

Chřest

Chřest je plný živin chlorofylu podporujícího pokožku, aminokyselin, antioxidantů a minerálů, jako je oxid křemičitý, které pomáhají podporovat pojivové tkáně.