Odstranění pigmentových skvrn - Praha

Nerovnoměrný tón pleti, hnědé oblasti, které kontrastují se zbytkem pokožky.. to jsou pigmentové skvrny.

Co jsou to pigmentové skvrny?

Pigmentové skvrny jsou způsobeny nerovnoměrným rozložením pigmentu v kůži. Jsou to hnědé oblasti, které kontrastují se zbytkem pokožky. Vznikají tak, že se v pokožce tvoří nadměrné množství melaninu, pigmentu, který zbarvuje pokožku do hněda.

Typy pigmentových skvrn

  • Pozánětlivé pigmentové skvrny např. po akné

  • Skvrny od sluníčka následkem účinků UV záření.

  • Melasma, která se spojuje s hormonálními změnami v těle.

  • Stařecké skvrny, které se objevují ve vyšším věku.

  • Pigmentové skvrny po užívání určitých léků.

  • Skvrny jako následek některých vážných onemocnění.

Doporučené ošetření:

BioRePeel Cl3

čas: 60 min /  2.190 Kč

Spojení mezoterapie a chemického peelingu 2v1. BioRePeelCl3 je inovativní metoda dvoufázového peelingu, která Vám během jednoho sezení umožní dosáhnout omlazujícího efektu, zlepšit texturu a tón pleti a eliminovat pigmentové skvrny.

Jedinečné inovativní složení BioRePeelCl3 umožnuje jemným exfoliačním účinkem stimulovat poškozenou kožní tkáň.

Lipofilní fáze poskytuje pokožce vlhkost a obnovuje její ochrannou bariéru, podporuje pronikání účinných látek do hlubokých vrstev epidermis.

Hydrofilní fáze iniciuje procesy omlazení pokožky, obnovuje její strukturu a má liftingový účinek. Zahrnuje jedinečné působení kombinace kyselin a vitamínů. Tato hydrofilní fáze plní také funkce hluboké biostimulace a revitalizace pokožky.

MICRONEEDLING

čas: 60 min /  2.190 Kč

Jedná se o novou generaci mezoterapie, což je velmi účinná metoda pro omlazení, sjednocení, vyhlazení a zpevnění pleti. Tato metoda je založena na samoobnovovací schopnosti regenerace kůže.

Ošetření se provádí dermapenem a jednorázovou mikrojehličkovou hlavicí. Tato speciální hlavice vytváří pod povrchovou vrstvou kůže velmi malou ranku, která poruší staré kolagenní řetězce a spustí proces obnovy a hojení se novým kolagenem. Poté dochází k novotvorbě a obnově kožních buněk.

Před použitím dermapenu se na pleť nanáší speciální mezokoktejl neboli booster na eliminaci pigmentových skvrn. Tento mezokoktejl je vysoce účinný a obsahuje koncentrované látky, které se zapracují pomocí pera do pleti a pomohou zesvětlit pigmenatce.

Abychom dosáhli požadovaných a dlouhotrvajících výsledků, je zapotřebí absolvovat plnohodnotnou
sérii 3 až 6 ošetření. Rozmezí mezi návštěvami se doporučuje 4 týdny.

Prevence proti pigmentovým skvrnám:

  • Používat krémy s vysokým ochranným faktorem proti UVA a UVB záření.

  • Omezit slunění na přímém slunci i v soláriích.

  • Používat kvalitní kosmetiku.

  • Zlepšit stravování (konzumujte stravu bohatou na vitamíny a stopové prvky jako je vitamín C, E, zinek, beta-karoten..)

S výběrem vhodné kosmetiky pro vaši pleť, Vám rádi pomůžeme. 

Jednim z účinných řešení odstranění pigmentových skvrn jsou chemické peelingy s obsahem AHA nebo BHA kyselin a microneedling. Chemické peelingy pronikají do hloubky, odstraňují odumřelé kožní buňky a nastartují jejich obnovu. Díky chemickému peelingu dochází k odstranění melanocytů, tedy buněk produkujících melanin.