Kosmetika pro citlivou pleť - Praha

Zarudnutí, dehydratace, svědění a pálení.. to vše jsou známky citlivé pleti.

Zarudnutí, dehydratace, svědění a pálení mohou přicházet jednou za čas – a nebo se zarudnutím a nepříjemnými pocity bojujete denně. Citlivá pleť může být dědičná nebo ji mohou vyvolat spouštěče spojené s životním stylem, jako je stres, strava, kosmetické složky nebo dokonce znečištění ovzduší. Pokud budete vědět, co způsobuje reakci vaší citlivé pleti, snadněji určíte, zda je citlivá nebo podrážděná, a to je klíčem k tomu, abyste udrželi svou pleť silnou a zdravou.

Co je to citlivá pleť?

Citlivá pleť znamená slabou ochrannou funkci pleti, která může být geneticky předurčená. Když je pleť citlivá, její ochranná vnější vrstva umožňuje dráždivým látkám, mikrobům a alergenům pronikat dovnitř a vyvolávat tak nepříznivé reakce, například palčivou bolest, zarudnutí nebo nadměrné prokrvení. Citlivá pleť může být předávána po generace, avšak existují způsoby, jak ji zvládnout.

Známky citlivé pleti:

  • Tenká textura pleti s průsvitným vzhledem.

  • Pocit napjatosti, což může značit dehydrataci a vést k reakci pleti na produkty.

  • Zarudnutí nebo vznik skvrn je projevem nadměrně reaktivních kapilár nebo sklonů ke vzniku růžovky.

  • Šupinatost, odlupování nebo praskání na tvářích nebo čele značí dehydrataci pleti a narušenou funkci bariéry.

  • Vznik skvrn a svědění nebo pocit pálení, což může být také známkou nadměrně reaktivních kapilár.

Co je to Podrážděná / zcitlivělá pleť ?

Sklony k častému podráždění v důsledku životního stylu, působením dráždivých látek a vnějších faktorů, mohou být známkami podrážděné pleti. Vyhnete-li se individuálním spouštěčům, můžete příznaky zmírnit nebo dokonce odstranit. Pokud není možné se spouštěčům vyhnout (vezměte v úvahu třeba podráždění v důsledku znečištění ovzduší, okolního prostředí nebo působení teploty), lze příznaky podrážděné pleti zvládnout pomocí péče o pleť a změnou životního stylu.

Jak řešit citlivou / podrážděnou pleť?

Dopřejte pleti pravidelnou péči v kosmetické salonu a kvalitní produkty na domácí použití, které budou pleť zklidňovat a zmírňovat začervenání, podráždění a pocit napjaté pokožky. Se správným výběrem produktů Vám rádi poradíme a můžete je zakoupit v našem salónu.

Doporučené ošetření pro citlivou pleť:

Ošetření RED-APAX

čas: 60 min /  2.090 Kč

Zklidňující přírodní ošetření pleti prebiotiky a organickými rostlinnými extrakty ke snížení zarudnutí pleti, kterou trápí rosacea, ekzémy a citlivost a zarudnutí.

Ošetření bez chemie, kyselin a dalších látek, které by mohly dráždit a způsobovat diskomfort.

Obsažené extrakty z rostlin okamžitě zklidňují, potlačují zánět a posilují kapiláry. Prebiotika vytváří živnou půdu pro zdravý mikrobiom a snižují množení patogenních bakterií.

RED-APAX je neurokosmetické ošetření pokožky, při kterém se používají přípravky se silným protizánětlivým zklidňujícím účinkem. Ošetření navrací pokožce pocit pohodlí, hydrataci, hebkost. Zmírňuje citlivost a začervenání.  Urychluje zotavení po poranění pleti a snižuje intenzitu cévních reakcí.

Doporučené produkty na citlivou pleť:

Péče kosmetikou MEDER

O kosmetice Meder

MEDER Beauty je Švýcarská kosmetická značka, která nabízí produkty s čiště přírodním složením a prebiotiky bez chemie, kyselin a dalších látek, které by mohly pleť dráždit.

Všechny produkty jsou mikrobiom-friendly, lze je bezpečně používat v jakémkoli ročním období a během těhotenství i kojení. Priority značky MEDER Beauty - bezpečnost, stabilní výsledky a zdravý vzhled pleti.

Čištění pleti

NET-APAX prebiotická čistící maska

Jemná čistící maska ​​s prebiotiky pro citlivou a poškozenou pleť.

Net-Apax Prebiotická čistící maska ​​je speciálně navržena pro podrážděnou, citlivou, zarudlou nebo traumatizovanou pokožku. Extrakt ze slézu stříbrného zklidňuje pokožku, zmírňuje nepříjemné pocity a dokonce potlačuje záněty. Prebiotikum BioEcolia® obnovuje rovnováhu a udržuje zdravý mikrobiom, posiluje vlastní přirozenou ochranu a bariérovou funkci pokožky.

100ml / 930 Kč

Koncentrát

RED-APAX zklidňující koncentrát proti zarudnutí

Pro citlivou pleť s příznaky růžovky. Red-Apax zmírňuje menopauzální návaly horka, citlivost a zarudnutí pokožky.

30ml / 2090 Kč

Sérum

SOIN-APAX zklidňující a protizánětlivý Sérum

Zklidňující sérum pro podrážděnou a citlivou pleť.  

50ml / 1570 Kč

Krém

SALVA-DERM krém pro normální a citlivou pleť

Hydratační a ochranný krém pro citlivou pokožku šetrný k mikrobiomu. 

50ml / 2000 Kč

Péče kosmetikou GIGI

O kosmetice GIGI

GIGI Cosmetic Laboratories je profesionální Izraelská značka. Velkou péči tato značka věnuje výběru přírodních ingrediencí, každý výrobek je podroben rozsáhlému vědeckému výzkumu a testování. Kosmetika GIGI klade důraz na vysoký standard svých produktů a vyhovující péče všem typům a stavům pleti.

Izraelská kosmetika GIGI nabízí vynikající výsledky a účinky díky unikátní kombinaci přírodních složek a biotechnologií. Při výrobě produktů jsou dodržovány stejně přísné standardy jako při výrobě léčiv. Gigi využívá velmi účinných látek a použití kyselin. Proto jsou výsledky patrné ihned po proceduře. 

Čištění

GIGI Recovery čistící gel

Jemný čisticí přípravek odstraňuje přebytečný maz a nečistoty. Zklidňuje a hydratuje pokožku. Nedráždí ani nevysušuje. Přírodními lipidy chrání kožní bariéru aby se zabránilo nežádoucím vedlejším účinkům kosmetických procedur. Zlepšuje buněčnou obnovu a optimalizuje pH. Zanechává pleť svěží. Přípravek neobsahuje SLS, parabeny, parfém. Je hypoalergenní.

Aktivní ingredience: PCT Malus domestica Biodynes TRF, hydroxypro- lysilan, uklidňující komplex s devětsilu, aldavine, bisabol, jablečný extrakt, kyselina citronová, lecitin, Saccharomyces.

250 ml / 1000 kč

Peeling

Pokud hledáte skvělý a opravdu velmi šetrný peeling na citlivou pleť, tento produkt si zamilujete..

DERMALOGICA Daily milkfoliant - práškový exfoliant

Zklidňující exfoliační prášek s veganským složením vyhlazuje povrch pleti a zároveň podporuje její hydratační bariéru. Prášek na bázi ovsa s kokosovým mlékem, extraktem z hroznů a argininem bohatým na alfa hydroxykyseliny (AHA) a beta hydroxykyseliny (BHA) pokožku zjemňuje, vyhlazuje a zklidňuje. Při kontaktu s vodou se začínají uvolňovat rostlinné výtažky, které pomáhají odstranit odumřelé kožní buňky. Extrakt z papainu nabízí exfoliační efekt a obnovuje povrch pleti.

74 g / 1890 Kč

Denní krém s SPF

GIGI Recovery Denní krém s SPF30

Krém poskytuje ochranu proti UVA a UVB záření. Zklidňuje citlivou pokožku, zvyšuje její obranyschopnost vůči vnějším vlivům. Posiluje elastin a zvyšuje syntézu kolagenu. Urychluje regenerační procesy, prodlužuje životnost buněk, vyhlazuje a tonizuje pleť. Neobsahuje SLS, parabeny, parfém. Je hypoalergenní.

Aktivní ingredience: PCT Malus domestica Biodynes TRF, hydroxy- prolysilan, uklidňující komplex s devětsilu, aldavine, MDI – glucose amino glycan, oxid titaničitý, bambucké máslo, bisabol, jablečný extrakt, lecitin, Saccharomyces, vitamin C, vitamin E.

50ml / 1660 Kč

Krém proti začervenání

GIGI Recovery Krém proti začervenání - redness relief cream

Krém poskytuje okamžitou úlevu citlivé pleti s teleangiektáziemi až kuperózou a rosaceou. Má nemastnou texturu. Dlouhodobé používání zlepšuje funkčnost pleti, posiluje kapilární systém a imunomodulační schopnost kůže vůči citlivosti, iritaci, edému a napětí. Neutralizuje enzym způsobující poškození kolagenu a kapilárních stěn, prodlužuje životnost buněk a udrvat mladistvý a svěží vzhled. Zmírňuje zánět a zarudnutí a okamžitě brání rozvoji růžovky. Neobsahuje SLS, parabeny, parfém. Je hypoalergenní.

Aktivní ingredience: PCT Malus domestica, Biodynes TRF, hydroxyprolysilan, uklidňující komplex s devětsilu, aldavine, MDI – glucose amino glycan.

50ml / 1660 Kč

Noční reparační krém

GIGI Recovery noční reparační krém - restore night cream

Krém hydratuje, energizuje, zklidňuje. Hloubkově vyživuje a posiluje obranyschopnost pokožky. Zmírňuje zánět, erytém, citlivost, které vznikly v důsledku kosmetických a lékařských intervencí, které způsobují podráždění, otoky a nepohodlí. Urychluje tvorbu nového epitelu, zpomaluje stárnutí kmenových buněk. Normalizuje funkce kůže, zlepšuje samoregenerační a reparační procesy s cílem zabránit zjizvení a podpořit plynulý proces hojení. Neobsahuje S L S, parabeny, parfém. Je hypoalergenní.

Aktivní ingredience: PCT Malus domestica uklidňující komplex s devětsilu, Biodynes TRF, jojobový olej, olivový olej, bambucké máslo, extrakt z kořene konjac, glycerin, dimethikon, bisabol, jablečný extrakt, Saccharomyces, lecitin, vitamin E, vitamin C, kyselina mléčná.

50ml / 1660 Kč

Všechny produkty lze zakoupit v našem salónu nebo na našem e-shopu.