Kosmetika pro citlivou pleť - Praha

Zarudnutí, dehydratace, svědění a pálení.. to vše jsou známky citlivé pleti.

Co je to citlivá pleť?

Citlivá pleť znamená slabou ochrannou funkci pleti, která může být geneticky předurčená. Když je pleť citlivá, její ochranná vnější vrstva umožňuje dráždivým látkám, mikrobům a alergenům pronikat dovnitř a vyvolávat tak nepříznivé reakce, například palčivou bolest, zarudnutí nebo nadměrné prokrvení. Citlivá pleť může být předávána po generace, avšak existují způsoby, jak ji zvládnout.

Zarudnutí, dehydratace, svědění a pálení mohou přicházet jednou za čas – a nebo se zarudnutím a nepříjemnými pocity bojujete denně. Citlivá pleť může být dědičná nebo ji mohou vyvolat spouštěče spojené s životním stylem, jako je stres, strava, kosmetické složky nebo dokonce znečištění ovzduší. Pokud budete vědět, co způsobuje reakci vaší citlivé pleti, snadněji určíte, zda je citlivá nebo podrážděná, a to je klíčem k tomu, abyste udrželi svou pleť silnou a zdravou.

Jak se projevuje citlivá pleť?

  • Tenká textura pleti s průsvitným vzhledem.

  • Pocit napjatosti, což může značit dehydrataci a vést k reakci pleti na produkty.

  • Zarudnutí nebo vznik skvrn je projevem nadměrně reaktivních kapilár nebo sklonů ke vzniku růžovky.

  • Šupinatost, odlupování nebo praskání na tvářích nebo čele značí dehydrataci pleti a narušenou funkci bariéry.

  • Vznik skvrn a svědění nebo pocit pálení, což může být také známkou nadměrně reaktivních kapilár.

Co je to Podrážděná / zcitlivělá pleť ?

Podráždění, začervenání a zcitlivění je dočasný stav pleti, nikoliv typ pleti. Tudíž se dají příznaky zmírnit a vrátit pleť do normálního stavu pomocí vhodné kosmetické péče a zdravým životním stylem.

Tyto nepříjemné jevy přichází v důsledku nevhodné kosmetické péče, po drsném kosmetickém zákroku a zacházení, přehnanou exfoliací, spálení sluncem a důsledkem životního stylu.

Jak řešit citlivou / podrážděnou pleť?

Dopřejte pleti pravidelnou péči v kosmetické salonu a kvalitní produkty na domácí použití, které budou pleť zklidňovat a zmírňovat začervenání, podráždění a pocit napjaté pokožky.

Se správným výběrem produktů Vám rádi poradíme a můžete je zakoupit v našem salónu.

Doporučené ošetření pro citlivou pleť:

Ošetření RED-APAX

čas: 60 min /  2.090 Kč

Zklidňující přírodní ošetření pleti prebiotiky a organickými rostlinnými extrakty ke snížení zarudnutí pleti, kterou trápí rosacea, ekzémy a citlivost a zarudnutí. Ošetření bez chemie, kyselin a dalších látek, které by mohly dráždit a způsobovat diskomfort. Obsažené extrakty z rostlin okamžitě zklidňují, potlačují zánět a posilují kapiláry. Prebiotika vytváří živnou půdu pro zdravý mikrobiom a snižují množení patogenních bakterií.

RED-APAX je neurokosmetické ošetření pokožky, při kterém se používají přípravky se silným protizánětlivým zklidňujícím účinkem. Ošetření navrací pokožce pocit pohodlí, hydrataci, hebkost. Zmírňuje citlivost a začervenání.  Urychluje zotavení po poranění pleti a snižuje intenzitu cévních reakcí.

Doporučené produkty na citlivou pleť:

Péče kosmetikou MEDER

O kosmetice Meder

MEDER Beauty je Švýcarská kosmetická značka, která nabízí produkty s čiště přírodním složením a prebiotiky bez chemie, kyselin a dalších látek, které by mohly pleť dráždit.

Všechny produkty jsou mikrobiom-friendly, lze je bezpečně používat v jakémkoli ročním období a během těhotenství i kojení. Priority značky MEDER Beauty - bezpečnost, stabilní výsledky a zdravý vzhled pleti.

Čištění pleti

NET-APAX prebiotická čistící maska

Jemná čistící maska ​​s prebiotiky pro citlivou a poškozenou pleť.

Net-Apax Prebiotická čistící maska ​​je speciálně navržena pro podrážděnou, citlivou, zarudlou nebo traumatizovanou pokožku. Extrakt ze slézu stříbrného zklidňuje pokožku, zmírňuje nepříjemné pocity a dokonce potlačuje záněty. Prebiotikum BioEcolia® obnovuje rovnováhu a udržuje zdravý mikrobiom, posiluje vlastní přirozenou ochranu a bariérovou funkci pokožky.

100ml / 930 Kč

Koncentrát

RED-APAX zklidňující koncentrát proti zarudnutí

Pro citlivou pleť s příznaky růžovky. Red-Apax zmírňuje menopauzální návaly horka, citlivost a zarudnutí pokožky.

30ml / 2090 Kč

Sérum

SOIN-APAX zklidňující a protizánětlivý Sérum

Zklidňující sérum pro podrážděnou a citlivou pleť.  

50ml / 1570 Kč

Krém

SALVA-DERM krém pro normální a citlivou pleť

Hydratační a ochranný krém pro citlivou pokožku šetrný k mikrobiomu. 

50ml / 2000 Kč

Všechny produkty lze zakoupit v našem salónu nebo na našem e-shopu.