Suchá / dehydratovaná pleť

Mezi suchou a dehydratovanou pletí je podstatný rozdíl, avšak obě vyvolávají stejný pocit suchosti.

Rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí

Pokud máte pocit suché pleti, přirozeně můžete předpokládat, že je suchá. Může však být jen dehydratovaná a vyžadovat vodu. Co to ve skutečnosti znamená? 

Typ pleti je to, s čím se narodíte (např. mastná, smíšená, suchá..). Stav pleti je však něco, co může způsobit, že se u vás objeví také jiný problém, například akné, podráždění, citlivost. Může se s tím setkat každý, ať už dočasně nebo dlouhodobě, a v některých případech může stav pleti zůstat trvale.

Suchá pleť

Pokud máte suchý typ pleti, znamená to, že jí chybí lipidy. Tak jste se narodili, a suchou pleť máte i všude jinde na těle včetně rukou, nohou atd. Když na pleť nanesete hydratační produkty a tělová mléka, je pravděpodobné, že se vstřebají velmi rychle. Pokud na vás tohle sedí, určitě nezapomeňte používat  produkty péče o suchou pleť  se základem z oleje nebo krému.

 • Chybí jí sébum (maz).

 • Je to přirozený typ pleti od narození.

 • Pocit celkové suchosti, včetně pokožky rukou a hlavy.

 • Je náchylnější k předčasnému stárnutí.

 • Potřebuje neustále krém, zejména v zimě.

 • Vyžaduje použití produktů s vysokým obsahem oleje.

Dehydratovaná pleť

Pokud trpíte stavem dehydratace pleti, vaše pleť postrádá vodu. To může být způsobeno množstvím faktorů jako je make-up, strava, používání nesprávných produktů, počasí.  Co je důležité zdůraznit? Když je pleť dehydrovaná, vytváří více mastnoty, aby nahradila chybějící vodu. To může způsobit zanícení, podráždění a vznik suchých míst. Pleť může dokonce působit mastně a zároveň také suše.

 • Chybí jí voda.

 • Může se projevit u kohokoli.

 • Může působit mastně a zároveň suše.

 • Mohou u ní vznikat záněty.

 • Objevuje se v závislosti na stravě, životním prostředím, použití nesprávných produktů a jiných faktorech.

 • Vyžaduje použití produktů s vysokým obsahem vody.

Doporučené ošetření:

Ošetření Nutri-peptide

čas: 80 min / 2.190 Kč

Produkty z řady Nutri-peptide v sobě spojují inovativní high-tech biotechnologické ingredience a přírodní složky, které stimulují přirozené regenerační schopnosti ve všech vrstvách pokožky.

Toto peptidové ošetření zvýší hydrataci, zlepší strukturu a tón pleti, zjemní vrásky, dodá pleti svěžest a jemnost a zajistí optimální funkci mazových žláz.

Ošetření je vhodné pro dehydratovanou, suchou, zralou, unavenou pleť bez jasu a smíšenou pleť.

Karboxyterapie

čas: 70 min / 2190,-

Jedná se o metodu použití oxidu uhličitého CO2, který přispívá k lepšímu prokrvení, intenzivní regeneraci a následnému nasycení pokožky kyslíkem a živinami.

Během ošetření se aktivuje buněčný metabolismus, fibroplasty vedoucí k obnovení kolagenové struktury a ke zvýšení tvorby kyseliny hyaluronové.

Tato procedura má velmi silný hydratační a anti-agingový efekt. Podporuje udržování hladiny vlhkosti v epidermální vrstvě kůže, která je velmi důležitá pro její zdraví.

Jak se o suchou / dehydratovanou pleť starat?

Častou příčinou dehydratované pleti je nevhodná péče o pleť, přehnané umývání, horké koupele, špatně zvolený odličovací produkt nebo techniky odličování a celková životospráva. Vliv může mít také počasí – v zimě pleti nesvědčí přechody z mrazivého prostředí do vytopeného, v létě zase nadměrné slunění, věk, genetika a užívání některých léků. Kouření, nedostatečný pitný režim a špatná strava bez živin, vitamínů se podepíšou na kondici každé pleti.

Dopřejte své pleti pravidelnou kosmetickou péči, hlídejte si pitný režim, vyhněte se rotačním a čistícím kartáčům na čištění pleti, vyhněte se produktům s obsahem alkoholu, vyhněte se všem micelárním vodám, preferujte odličovací mléka. Vyhněte se abrazivním peelingům. Používejte hutnější hydratační krémy, séra s kyselinou hyaluronovou, ceramidy a 2 x do týdne si na pleť aplikujte hydratační masku.

Vnitřní faktory ovlivňující suchost pleti

Kofein

Kofein dehydratuje naše orgány a může bránit tvorbě kolagenu. Kofeinové produkty urychlují stárnutí a jeho konzumace je důvodem, proč někteří muži a ženy začínají stárnout dříve = dlouhodobá chronická dehydratace. Káva, čaj matcha, čaje s kofeinem (černý,zelený) a čokoláda jsou diuretika, která vytlačují potřebnou hydrataci z živých buněk a zbavují buňky toho, co potřebují. Kofein je toxin, který podněcuje vaše tělo, aby se ho zbavilo. Když se tělo snaží zbavit tohoto toxinu, vyhazuje toxin ven spolu s důležitými živinami, stopovými minerály, fytochemickými sloučeninami, potřebnými enzymy a antioxidanty. Tato chronická dehydratace a vyplavování důležitých živin vede k tomu, že někdo zestárne mnohem rychleji.

Sůl

Hladina sodíku je nezbytná pro hydrataci, ale je často zaměňována s rafinovanou solí. Tyto soli nejsou životodárné minerální soli, které vaše tělo potřebuje, aby fungovalo. Kuchyňské soli dehydratují a mohou vytáhnout obsah vody z vašich orgánů i pokožky, přičemž zachovají a nasávají toxiny. Hydratační, alkalizující, mineralizující a energizující soli = zdravé soli, lze nalézt v určitých potravinách, jako jsou citrony, limetky, celer, okurky, špenát, řasa dulse, listová zelenina..

Alkohol

Alkohol má silné diuretické vlastnosti, což znamená, že váš organismus vysušuje a způsobuje dehydrataci. Alkohol zbavuje vaši pokožku životně důležitých živin. Poškozuje imunitní systém a systém nadledvinek. Způsobuje stagnaci lymfatické soustavy a také obsahuje velké množství cukru.

Alkohol je bohužel škodlivý v jakémkoli množství a úkolem vašich jater je ho všechen uschovat. Vaše játra nasáklá alkoholem brání jejich schopnosti rozpoznávat, extrahovat a uchovávat vitamíny, minerály a další látky, které také přicházejí krví a dehydratují vaše tělo. Pokud vaše játra nedokážou extrahovat živiny, vaše pokožka bude ztrácet výživu a antioxidanty životně důležité pro její zdravý vzhled. Hydratace zevnitř je rozhodující v tom, aby byla vaše pleť hydratovaná a rozjasněná na povrchu.

Toxiny

Když játra v důsledku infekce nějakého viru (nejčastěji EBV) nemohou správně fungovat, často se dostanou do bodu, kdy nebudou moci rozkládat správně tuky – nedokážou je zpracovat, ani chránit krevní oběh. Vyšší hladina tuku v krvi snižuje hladiu kyslíku dodávaného do dermální vrstvy - méně kyslíku znamená, že toxiny nemohou být z pokožky správně vyplavovány. To je důsledek toho, že kůže nakonec obsahuje toxiny, které způsobují zánět kůže a dokonce praskliny, když se tyto jedy snaží uvolnit. 

Jak hydratovat pokožku zevnitř?

Hydratovaná pokožka je indikátorem vyvážené bariéry.. nejen, že září jasněji, je jemnější a vypadá mladistvě, ale bude také silnější, odolnější, méně citlivá a dokáže vás chránit. Chronická dehydratace je rozšířeným problémem u všech typů pleti a stavů, které způsobují nedostatek vody v pokožce. Kůže je detoxikační orgán, který pomáhá při odstraňování toxinů. Pokud jste správně hydratovaní, vaše tělo může odstranit toxiny a jedy z vašich jater, ledvin a dalších částí vašeho těla. Spolu s odstraněním toxinů zlepšuje úroveň hydratace také trávení a oběh.

Mnoho lidí trpí chronickou dehydratací a vůbec si neuvědomují jak negativní vliv to může mít na celkové zdraví pokožku.

Nejlepší hydratační potraviny:

Melouny

Voda v melounu je téměř totožné s naší krví. Obsahuje sodík, draslík a glukózu v biologicky dostupné formě, což z melounů dělá jednu z nejvíce hydratačních potravin, které můžete jíst. Ranní meloun může být skvělým doplňkem k vaší pleti, pomáhá vyčistit lymfatický systém a doplnit hydrataci vaší pokožce. Melouny pracují na vyplavování jedů z těla, jsou extrémně hydratační, alkalizující a jsou bohaté na kolagen podporující oxid křemičitý.

Potraviny bohaté na minerální soli

Při nedostatku minerálních solí je tělo náchylnější k dehydrataci a k otokům. Aby tělo správně fungovalo, musíme mít ve stravě dostatek minerálních solí. Citróny, limety, kokosová voda, zelenina jako okurka, řapikatý celer a špenát poskytují tělu biodostupné formy draslíku, sodíku, chloridu a bohaté minerální soli. Tyto soli jsou podstatné pro fungování ledvin, nadledvin a v trávícím traktu vytvářejí důležitou kyselinu chlorovodíkovou, která slouží k tomu, aby tělo mohlo rozštěpit a dobře vstřebat zkonzumovanou stravu.

Citronová / limetová voda

Citronová voda je perfektní způsob jak své tělo hydratovat, pročistit a revitalizovat. To nejlepší co pro sebe můžete udělat, je každý den vypít ihned po probuzení půl litru vody s vymačkaným citronem nebo limetou a až půl hodiny poté se nasnídat. Dopřejete tak svým játrům prostor na pročištění těla a spláchnutí všech toxinů a nečistot, které vaše játra přes noc zpracovaly.

Voda, která přichází přímo z kohoutku nebo láhve ztrácí vitalitu a vrozenou živou strukturu. Přidáním čerstvě vymačkaného citronu/limety vodu "probudíte" a přivedete zpět k životu. To umožňuje cestovat a hydratovat hlouběji do vašich tkání a buněk.

Citronová voda je skvěle posiluje imunitní systém, alkalizuje tělo, kontroluje vysoký krevní tlak, působí proti stárnutí, detoxikuje, čistí krev a reguluje tělesnou teplotu. Je velmi prospěšná pro trávící trakt a může pomoci zmírnit zácpu, nevolnost a dobrá pro kardiovaslukální a svalový systém.

Kokosová voda

Kokosová voda je vysoce výživné čistící a osvěžující tonikum, které je plné vitamínů B-komplexu a minerálů, jako je vápník, železo, hořčík, draslík, zinek a mangan. Zásobuje krevní oběh životně důležitou glokózou a minerálními solemi. Kokosová voda má nízký obsah kalorií a je výborným nápojem na hubnutí. Má také schopnost hydratovat tělo na hluboké, buněčné úrovni.
Je vynikající na všechny kožní problémy. Jakmile kokosovou vodu zkombinujete s jakoukoli léčivou potravinou, propojí se s prospěšnými látkami a mnohonásobně zesílí jejich účinky a dovede je v těle tam kde je jsou potřeba.

Celerová šťáva

Řapíkatý celer Hydratuje na buněčné úrovni a je zásaditá potravina, která nejlípe neutralizuje kyselost ve střevech. Má vysoký obsah biodostupného sodíku, zvyšuje pH v těle a odstraňuje toxické kyseliny z celého těla. Řapíkatý celer obsahuje enzymy, koenzymy a zvyšuje hladinu kyseliny chlorovodíkové. Také zlepšuje funkci ledvin a nadledvin.

Okurková šťáva

Okury jsou jednou z nejlepších hydratačních potravin. Působí jako zdroj mládí a hydratují na nejhlubší možné bunečné úrovni. Čerstvá okurková šťáva je nejlepší omlazující tonikum, vyživují a ochlazují přetížené ledviny a nadledviny.