Suchá / dehydratovaná pleť

Mezi suchou a dehydratovanou pletí je podstatný rozdíl, avšak obě vyvolávají stejný pocit suchosti.

Rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí

Pokud máte pocit suché pleti, přirozeně můžete předpokládat, že je suchá. Může však být jen dehydratovaná a vyžadovat vodu. Co to ve skutečnosti znamená? Typ pleti je to, s čím se narodíte (např. mastná, smíšená, suchá..). Stav pleti je však něco, co může způsobit, že se u vás objeví také jiný problém, například akné, podráždění, citlivost. Může se s tím setkat každý, ať už dočasně nebo dlouhodobě, a v některých případech může stav pleti zůstat trvale.

Suchá pleť

Pokud máte suchý typ pleti, znamená to, že jí chybí lipidy. Tak jste se narodili, a suchou pleť máte i všude jinde na těle včetně rukou, nohou atd. Když na pleť nanesete hydratační produkty a tělová mléka, je pravděpodobné, že se vstřebají velmi rychle. Pokud na vás tohle sedí, určitě nezapomeňte používat  produkty péče o suchou pleť  se základem z oleje nebo krému.

 • Chybí jí sébum (maz).

 • Je to přirozený typ pleti od narození.

 • Pocit celkové suchosti, včetně pokožky rukou a hlavy.

 • Je náchylnější k předčasnému stárnutí.

 • Potřebuje neustále krém, zejména v zimě.

 • Vyžaduje použití produktů s vysokým obsahem oleje.

Dehydratovaná pleť

Pokud trpíte stavem dehydratace, vaše pleť postrádá vodu. To může být způsobeno množstvím faktorů jako je nedostatečný pitný režim, kofein, špatná strava, používání nesprávných produktů, počasí a prostředí ve kterém se pohybujete.  Co je důležité zdůraznit? Když je pleť dehydrovaná, vytváří více mastnoty, aby nahradila chybějící vodu. To může způsobit zanícení, podráždění a vznik suchých míst. Pleť může dokonce působit mastně a zároveň také suše.

 • Chybí jí voda.

 • Může se projevit u kohokoli.

 • Může působit mastně a zároveň suše.

 • Mohou u ní vznikat záněty.

 • Objevuje se v závislosti na stravě a pitném režimu, životním prostředí a nevhodné kosmetické péče.

 • Vyžaduje použití produktů s vysokým obsahem vody.

Doporučené ošetření na suchou a dehydratovanou pleť:

Ošetření Nutri-peptide

čas: 70 min / 2.190 Kč

Produkty z řady Nutri-peptide v sobě spojují inovativní high-tech biotechnologické ingredience a přírodní složky, které stimulují přirozené regenerační schopnosti ve všech vrstvách pokožky.

Toto peptidové ošetření zvýší hydrataci, zlepší strukturu a tón pleti, zjemní vrásky, dodá pleti svěžest a jemnost a zajistí optimální funkci mazových žláz.

Ošetření je vhodné pro dehydratovanou, suchou, zralou, unavenou pleť bez jasu a smíšenou pleť.

Karboxyterapie

čas: 70 min / 2.190 Kč

Jedná se o metodu použití oxidu uhličitého CO2, který přispívá k lepšímu prokrvení, intenzivní regeneraci a následnému nasycení pokožky kyslíkem a živinami.

Během ošetření se aktivuje buněčný metabolismus, fibroplasty vedoucí k obnovení kolagenové struktury a ke zvýšení tvorby kyseliny hyaluronové.

Tato procedura má velmi silný hydratační a anti-agingový efekt. Podporuje udržování hladiny vlhkosti v epidermální vrstvě kůže, která je velmi důležitá pro její zdraví.

Ošetření HYDRA-FILL

čas: 60 min / 2.090 Kč

 Léčba suché, dehydrované i atopické pokožky.

Ošetření přírodní kosmetikou MEDER, které normalizuje množství vody v hlubokých vrstvách pokožky a posiluje její přirozenou ochranu. Vyplňuje pleť, zjemňuje vrásky, známky únavy a poškození volnými radikály. Ošetření je hodné i jako zotavení a rehabilitace povysoce intenzivních procedurách. Výsledkem ošetření je hydratovaná a rozjasněná pleť.

Jak se o suchou / dehydratovanou pleť starat?

Častou příčinou dehydratované pleti je nevhodná péče o pleť, přehnané umývání, horké koupele, špatně zvolený odličovací produkt nebo techniky odličování a celková životospráva. Vliv může mít také počasí – v zimě pleti nesvědčí přechody z mrazivého prostředí do vytopeného, v létě zase nadměrné slunění, věk, genetika a užívání některých léků. Kouření, nedostatečný pitný režim a špatná strava bez živin, vitamínů se podepíšou na kondici každé pleti.

Dopřejte své pleti pravidelnou kosmetickou péči, hlídejte si pitný režim, vyhněte se rotačním a čistícím kartáčům na čištění pleti, vyhněte se produktům s obsahem alkoholu, vyhněte se všem micelárním vodám, preferujte odličovací mléka. Vyhněte se abrazivním peelingům. Používejte hutnější hydratační krémy, séra s kyselinou hyaluronovou, ceramidy a 2 x do týdne si na pleť aplikujte hydratační masku.

Vnitřní faktory ovlivňující suchost pleti

Kofein

Kofein dehydratuje naše orgány a může bránit tvorbě kolagenu. Kofeinové produkty urychlují stárnutí a jeho konzumace je důvodem, proč někteří muži a ženy začínají stárnout dříve = dlouhodobá chronická dehydratace. Káva, čaj matcha, čaje s kofeinem (černý,zelený) a čokoláda jsou diuretika, která vytlačují potřebnou hydrataci z živých buněk a zbavují buňky toho, co potřebují. Kofein je toxin, který podněcuje vaše tělo, aby se ho zbavilo. Když se tělo snaží zbavit tohoto toxinu, vyhazuje toxin ven spolu s důležitými živinami, stopovými minerály, fytochemickými sloučeninami, potřebnými enzymy a antioxidanty. Tato chronická dehydratace a vyplavování důležitých živin vede k tomu, že někdo zestárne mnohem rychleji.

Sůl

Hladina sodíku je nezbytná pro hydrataci, ale je často zaměňována s rafinovanou solí. Tyto soli nejsou životodárné minerální soli, které vaše tělo potřebuje, aby fungovalo. Kuchyňské soli dehydratují a mohou vytáhnout obsah vody z vašich orgánů i pokožky, přičemž zachovají a nasávají toxiny. Hydratační, alkalizující, mineralizující a energizující soli = zdravé soli, lze nalézt v určitých potravinách, jako jsou citrony, limetky, celer, okurky, špenát, řasa dulse, listová zelenina..

Alkohol

Alkohol má silné diuretické vlastnosti, což znamená, že váš organismus vysušuje a způsobuje dehydrataci. Alkohol zbavuje vaši pokožku životně důležitých živin. Poškozuje imunitní systém a systém nadledvinek. Způsobuje stagnaci lymfatické soustavy a také obsahuje velké množství cukru.

Alkohol je bohužel škodlivý v jakémkoli množství a úkolem vašich jater je ho všechen uschovat. Vaše játra nasáklá alkoholem brání jejich schopnosti rozpoznávat, extrahovat a uchovávat vitamíny, minerály a další látky, které také přicházejí krví a dehydratují vaše tělo. Pokud vaše játra nedokážou extrahovat živiny, vaše pokožka bude ztrácet výživu a antioxidanty životně důležité pro její zdravý vzhled. Hydratace zevnitř je rozhodující v tom, aby byla vaše pleť hydratovaná a rozjasněná na povrchu.

Toxiny

Když játra v důsledku infekce nějakého viru (nejčastěji EBV) nemohou správně fungovat, často se dostanou do bodu, kdy nebudou moci rozkládat správně tuky – nedokážou je zpracovat, ani chránit krevní oběh. Vyšší hladina tuku v krvi snižuje hladiu kyslíku dodávaného do dermální vrstvy - méně kyslíku znamená, že toxiny nemohou být z pokožky správně vyplavovány. To je důsledek toho, že kůže nakonec obsahuje toxiny, které způsobují zánět kůže a dokonce praskliny, když se tyto jedy snaží uvolnit. 

Jak hydratovat pokožku zevnitř?

Hydratovaná pokožka je indikátorem vyvážené bariéry. Nejen, že září jasněji, je jemnější a vypadá mladistvě, ale bude také silnější, odolnější, méně citlivá a dokáže vás chránit. Chronická dehydratace je rozšířeným problémem u všech typů pleti a stavů, které způsobují nedostatek vody v pokožce. Kůže je detoxikační orgán, který pomáhá při odstraňování toxinů. Pokud jste správně hydratovaní, vaše tělo může odstranit toxiny a jedy z vašich jater, ledvin a dalších částí vašeho těla. Spolu s odstraněním toxinů zlepšuje úroveň hydratace také trávení a oběh. Mnoho lidí trpí chronickou dehydratací a vůbec si neuvědomují jak negativní vliv to může mít na celkové zdraví pokožku.

Nejlepší hydratační nápoje a potraviny:

Melouny

Voda v melounu je téměř totožné s naší krví. Obsahuje sodík, draslík a glukózu v biologicky dostupné formě, což z melounů dělá jednu z nejvíce hydratačních potravin, které můžete jíst. Ranní meloun může být skvělým doplňkem k vaší pleti, pomáhá vyčistit lymfatický systém a doplnit hydrataci vaší pokožce. Melouny pracují na vyplavování jedů z těla, jsou extrémně hydratační, alkalizující a jsou bohaté na kolagen podporující oxid křemičitý.

Potraviny bohaté na minerální soli

Při nedostatku minerálních solí je tělo náchylnější k dehydrataci a k otokům. Aby tělo správně fungovalo, musíme mít ve stravě dostatek minerálních solí. Citróny, limety, kokosová voda, zelenina jako okurka, řapikatý celer a špenát poskytují tělu biodostupné formy draslíku, sodíku, chloridu a bohaté minerální soli. Tyto soli jsou podstatné pro fungování ledvin, nadledvin a v trávícím traktu vytvářejí důležitou kyselinu chlorovodíkovou, která slouží k tomu, aby tělo mohlo rozštěpit a dobře vstřebat zkonzumovanou stravu.

Citronová / limetová voda

Citronová voda je perfektní způsob jak své tělo hydratovat, pročistit a revitalizovat. To nejlepší co pro sebe můžete udělat, je každý den vypít ihned po probuzení půl litru vody s vymačkaným citronem nebo limetou a až půl hodiny poté se nasnídat. Dopřejete tak svým játrům prostor na pročištění těla a spláchnutí všech toxinů a nečistot, které vaše játra přes noc zpracovaly.

Voda, která přichází přímo z kohoutku nebo láhve ztrácí vitalitu a vrozenou živou strukturu. Přidáním čerstvě vymačkaného citronu/limety vodu "probudíte" a přivedete zpět k životu. To umožňuje cestovat a hydratovat hlouběji do vašich tkání a buněk.

Citronová voda je skvěle posiluje imunitní systém, alkalizuje tělo, kontroluje vysoký krevní tlak, působí proti stárnutí, detoxikuje, čistí krev a reguluje tělesnou teplotu. Je velmi prospěšná pro trávící trakt a může pomoci zmírnit zácpu, nevolnost a dobrá pro kardiovaslukální a svalový systém.

Kokosová voda

Kokosová voda je vysoce výživné čistící a osvěžující tonikum, které je plné vitamínů B-komplexu a minerálů, jako je vápník, železo, hořčík, draslík, zinek a mangan. Zásobuje krevní oběh životně důležitou glokózou a minerálními solemi. Kokosová voda má nízký obsah kalorií a je výborným nápojem na hubnutí. Má také schopnost hydratovat tělo na hluboké, buněčné úrovni.
Je vynikající na všechny kožní problémy. Jakmile kokosovou vodu zkombinujete s jakoukoli léčivou potravinou, propojí se s prospěšnými látkami a mnohonásobně zesílí jejich účinky a dovede je v těle tam kde je jsou potřeba.

Celerová šťáva

Řapíkatý celer Hydratuje na buněčné úrovni a je zásaditá potravina, která nejlípe neutralizuje kyselost ve střevech. Má vysoký obsah biodostupného sodíku, zvyšuje pH v těle a odstraňuje toxické kyseliny z celého těla. Řapíkatý celer obsahuje enzymy, koenzymy a zvyšuje hladinu kyseliny chlorovodíkové. Také zlepšuje funkci ledvin a nadledvin.

Okurková šťáva

Okury jsou jednou z nejlepších hydratačních potravin. Působí jako zdroj mládí a hydratují na nejhlubší možné bunečné úrovni. Čerstvá okurková šťáva je nejlepší omlazující tonikum, vyživují a ochlazují přetížené ledviny a nadledviny.