Mastná pleť a rozšířené póry

Jak si poradit s rozšiřenými póry a neustále se mastící lesknoucí pletí?

Každá pleť přirozeně produkuje kožní maz, který ji udržuje pružnou, elastickou a chrání ji před škodlivými vlivy prostředí. Příliš aktivní mazové žlázy ale způsobují, že je pleť nadměrně mastná, leskne se, má rozšířené póry a sklony k zanícení či tvorbě komedonů. Mastná pleť je strukturou silnější, odolnější a většinou bývá dlouho elastická, proto se ženám s mastnou pletí tvoří méně vrásky a později.

Máte však pocit, že se Vaše pleť leskne rychleji a líčení Vám nevydrží perfektní po celý den? Přijde Vám, že se u vás častěji objevují problémy s ucpanými póry či jinými nedokonalostmi?

Příčiny nadměrné produkce mazu:

  • dehydratace

  • špatně zvolená péče o pleť

  • hormonální změny

  • Špatná strava

  • genetika

Ošetření vhodné pro mastnou pleť a rozšiřené pory:

Bioplasma

čas: 60 min / 2.090 Kč

GIGI bioplasma je luxusní unikátní řada, která řeší:
rozšířené póry, zhrublou texturu pleti, snížení jasu, komedony, dehydrataci a první příznaky stárnutí pleti.

Efekt ošetření zajištují obsažené rostlinné kmenové buňky, které se získávají z mořských řas. Díky biomimetickým látkám se pokožka lépe vyrovnává s poškozením, které jí způsobuje nejen vnější prostředí, ale i věk.

Po ošetření je pleť krásně jemná, hydratovaná, rozjasněná, sjednocená, póry jsou stažené a mastný lesk se eliminuje. Toto ošetření lze provádět celoročně bez omezení. Ošetření se doporučuje klientkám od 25 let a více.

Microneedling

čas: 45 min / 2.190 Kč

Ošetření microneedling je vhodné pro řešení vrásek, pigmentace, rozšiřené póry, jizvy a flíčky po akné. Ošetřením se stimujule tvorba kolagenu a elastinu pleti, zpevňuje, zlepšuje strukturu a sjednocuje tón pleti.

Ošetření se provádí pomocí dermapenu a speciálně vybraného mezokoktejlu podle typu a stavu pleti. Tyto mezokoktejly jsou vysoce účinné a koncentrované látky, které se zapracují pomocí pera do pleti.

Abychom dosáhli požadovaných a dlouhotrvajících výsledků, je zapotřebí absolvovat plnohodnotnou sérii 3 až 6 ošetření. Rozmezí mezi návštěvami se doporučuje 4 týdny.

Jak správně pečovat o mastnou pleť?

Jeden z nejdůležitějších kroků je správné čištění pleti. Spousta žen používá nevhodná odličovadla nebo mají tendenci pleť odličovat až příliš často a intenzivně s pocitem, že se mazu na pleti zbaví rychleji. Čím častěji ale naši pleť odličujeme takto nevhodným způsobem, tím více jí vysušíme a pleť bude reagovat opačným způsobem - produkováním ještě většího množství kožního mazu, aby se znovu dostala do rovnováhy a vytvořila si přirozený ochranný film. Je proto důležité používat správné produkty pro daný typ pleti, abychom pokožku ještě více nezatížili. Většina žen má za to, že nad mastnou pletí vyzraje častým čištěním vysušujícím gelem nebo přípravky s alkoholem, ale opak je pravdou.

Přehnaná péče nebo používání příliš agresivních přípravků může vést k rychlému vysušení pokožky, na což pleť reaguje tak, že se začně ještě více mastit. Raději používejte jemné, nemastné přípravky, které dodají potřebnou hydrataci. I mastnou pleť je třeba dostatečně hydratovat.

Dalším důležitým krokem je hydratace a exfoliace neboli peeling. Exfoliace účinně stimuluje obnovu buněk, zlepšuje texturu pleti díky tomu, že odstraňuje odumřelé kožní buňky, které ucpávají kožní folikuly. Rozjasňuje pleť, snižuje projevy předčasného stárnutí a zvyšuje vstřebatelnost aktivních složek z produktů, které následně použijeme.

Čím lépe je naše pleť vyčištěná a zbavena odumřelých kožních buněk, tím lépe přijme následné kosmetické přípravky a je schopna daleko lépe absorbovat všechny prospěšné aktivní a hydratační látky.