Otoky a tmavé kruhy pod očima

Probouzet se s oteklými kruhy pod očima není příjemné. Jak si s nimi poradit?

Otoky v obličeji a kolem očí

S přibývajícím věkem, svaly podpírající oční víčka mohou ochabovat a dochází k postupným změnám v tukovém vaku, což má za následek oteklého vzhledu. Otoky způsobené zadržováním natekláých vaků se mohou objevit téměř přes noc a časem mohou vést k ochabnutí kůže.

Otoky v obličeji a pod očima jsou známkou stagnace způsobené toxiny v krevním oběhu a lymfatickém systému. Když se játra přetíží, předá své filtrační povinnosti lymfatickému systému, a protože nejsou vybavena ke zpracování tak velkého množství odpadních látek, lymfatický systém začne vytvářet otoky tekutin, blokující správný průtok a vytváří stagnaci.

Stimulování lymfatického systému pomocí správných masážních technik obličeje nebo gua sha může pomoci uvolnit nahromaděné zadržování tekutin a svalové napětí a zmírnit výskyt otoků pod očima. Zkuste si pořídit kámen gua sha , provádějte denně masáž a zaměřte se na otoky pod očima.

Tmavé kruhy pod očima

Pokud nejsou tmavé kruhy z nedostatku spánku, znamená to, že je tu skrytý problém - problém s játry a chronickou dehydratací Vašeho těla. Tenká kůže pod očima ztmavne, protože protékající krev nemá dostatek kyslíku a je plná toxinů.

Otoky v obličeji a pod očima jsou známkou stagnace způsobené toxiny v krevním oběhu a lymfatickém systému. Když se játra přetíží, lymfatický systém začne vytvářet otoky tekutin. Stimulování lymfatického systému pomocí správných masážních technik obličeje nebo gua sha může pomoci uvolnit nahromaděné zadržování tekutin a svalové napětí a zmírnit výskyt otoků pod očima.

Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v našem těle a mají na starosti nespočet životně důležitých funkcí. Oddělují prospěšné látky od těch špatných, neškodňují toxiny v těle, filtrují a čiští krev. Když játra nefungují správně, mohou uvolňovat toxiny, které se podílejí na vzniku kruhů pod očima. 

Strava s vysokým obsahem tuků/bílkovin těmto symptomům vůbec neprospívá, proto se snažte ve stravě snížit příjem všech tuků. Vysoká hladina krevního tuku způsobuje nižší hladiny kyslíku v krvi, což může vést k chronické dehydrataci nízkého stupně a zahušťování krve.

Tmavé kruhy pod očima znamenají, že krev není čistá. Závažnost ovlivňuje (de)hydratace. Dostatečná každodenní hydratace pomáhá vyčistit špinavou krev a zlepšit stav jater natolik, že kruhy zmizí.

Hydratace těla na buněčné úrovni pomocí ovoce bohatého na vodu, spolu s pitím velkého množství vody a upřednostněním příjmu stopových minerálních solí, které se nacházejí v listové zelenině, může chránit tělo před dehydratací a otoky.

Vhodné ošetření:

Karboxyterapie

čas: 70 min / 2.190 Kč

Jedná se o metodu omlazení pleti založená na použití oxidu uhličitého CO2, který přispívá k lepšímu prokrvení a intenzivní regeneraci stárnoucí tkáně a následnému nasycení pokožky kyslíkem a živinami. Ošetření s maximálním množstvím účinných látek působí až na buněčné úrovni.

Tato procedura má velmi silný hydratační a anti-agingový efekt. CO2 proniká do pokožky a do cév a vede k lepšímu okysličení a prokrvení, čímž pozastavuje stárnutí pleti.

Účinky ošetření: okamžitý lifting, stimulace tvorby kolagenu, redukce otoků a zpevnění pokožky očního okolí, vyhlazení vrásek, silná hydratace, zlepšení struktury a kvality pokožky, obnova imunity pokožky, sjednocení a rozjasnění tónu pleti.

New age G4

čas: 90 min / 2.490 Kč

Luxusní Liftingové relaxační ošetření pro zralou a stárnoucí pleť. Ošetření zahrnuje inovativní komplex 3 peptidů, které stimulují a obnovují pleť. Jedná se o novou éru víceúrovňové obnovy pokožky.

Produkty NEW AGE obsahují jedinečný multifunkční komplex P.C.M - složený z peptidů a ceramidů zaměřený na obnovu a podporu hydrolipidové vrstvy a stimulaci mezibuněčné hmoty.
P.C.M komplex působí na pleti jako "botox".

Účinky ošetření: Okamžitý lifting a zpevnění, stimulace a regenerace pokožky, hloubková hydratace, ochrana buněk pomocí atnioxidantů, egenerace pleti po agresivních kosmetických procedurách, zlepšení struktury pokožky.

Ošetření se doporučuje klientkám ve věku 35 a více.

Co mužete udělat pro péči o pleť kolem očí?

Hydratovat

Lokálně:
Jemná kůže v této oblasti během dne a dokonce i během spánku dostává zabrat. Udržování hydratace v oblasti očního okolí může pomoci vyhladit jemné linky, způsobeny dehydratací a bojovat proti známkám stárnutí a unavených očí.

Vnitřně:
Hydratace těla na buněčné úrovni pomocí ovoce bohatého na vodu, spolu s pitím velkého množství vody a upřednostněním příjmu stopových minerálních solí, které se nacházejí v listové zelenině, může chránit tělo před dehydratací a otoky, které přispívají k tmavým kruhům pod očima.

Používat produkty s peptidy

Peptidy jsou aminokyseliny, které jsou stavebními kameny určitých proteinů potřebných pro kůži, jako je kolagen a elastin. Použití séra nebo zvlhčovače, které obsahuje peptidy, může vést k pevnější pokožce

GUA SHA a masáž obličeje

Stimulování lymfatického systému pomocí správných masážních technik obličeje nebo gua sha může pomoci uvolnit nahromaděné zadržování tekutin a svalové napětí, zmírnit výskyt otoků, tmavých kruhů a uvolněné pokožky.

Guasha je starodávná čínská technika, která nabízí nespočet možností, jak si svůj obličej omladit. Gua sha kámen lze využít na:

  • omlazující masáž v okolí očí

  • kruhy a vaky pod očima

  • vyhlazení vrásek kolem očí

  • odvod lymfy z okolí očí

  • jizvy a boule

Nejlepší potraviny na podporu hydratace a pročištění lymfy

Okurková sťáva

Okury jsou jednou z nejlepších hydratačních potravin. Působí jako zdroj mládí a hydratují na nejhlubší možné bunečné úrovni. Čerstvá okurková šťáva je nejlepší omlazující tonikum, které vyživuje a ochlazuje přetížené ledviny a nadledviny.

Citronová / limetová voda

Citronová voda je perfektní způsob jak své tělo hydratovat, pročistit a revitalizovat. To nejlepší co pro sebe můžete udělat, je každý den vypít ihned po probuzení půl litru vody s vymačkaným citronem nebo limetou a až půl hodiny poté se nasnídat. Dopřejete tak svým játrům prostor na pročištění těla a spláchnutí všech toxinů a nečistot, které vaše játra přes noc zpracovaly.

Voda, která přichází přímo z kohoutku nebo láhve ztrácí vitalitu a vrozenou živou strukturu. Přidáním čerstvě vymačkaného citronu/limety vodu "probudíte" a přivedete zpět k životu. To umožňuje cestovat a hydratovat hlouběji do vašich tkání a buněk.

Citronová voda je skvěle posiluje imunitní systém, alkalizuje tělo, kontroluje vysoký krevní tlak, působí proti stárnutí, detoxikuje, čistí krev a reguluje tělesnou teplotu. Je velmi prospěšná pro trávící trakt a může pomoci zmírnit zácpu, nevolnost a dobrá pro kardiovaslukální a svalový systém.

Kokosová voda

Kokosová voda je vysoce výživné čistící a osvěžující tonikum, které je plné vitamínů B-komplexu a minerálů, jako je vápník, železo, hořčík, draslík, zinek a mangan. Zásobuje krevní oběh životně důležitou glokózou a minerálními solemi. Kokosová voda má nízký obsah kalorií a je výborným nápojem na hubnutí. Má také schopnost hydratovat tělo na hluboké, buněčné úrovni.

Celerová šťáva

Řapíkatý celer hydratuje na buněčné úrovni a je zásaditá potravina, která nejlípe neutralizuje kyselost ve střevech. Má vysoký obsah biodostupného sodíku, zvyšuje pH v těle a odstraňuje toxické kyseliny z celého těla. Řapíkatý celer obsahuje enzymy, koenzymy a zvyšuje hladinu kyseliny chlorovodíkové. Také zlepšuje funkci ledvin a nadledvin.

Melouny

Voda v melounu je téměř totožná s naší krví. Obsahuje sodík, draslík a glukózu v biologicky dostupné formě, což z melounů dělá jednu z nejvíce hydratačních potravin, které můžete jíst. Ranní meloun může být skvělým doplňkem k vaší pleti, pomáhá vyčistit lymfatický systém a doplnit hydrataci vaší pokožce. Melouny pracují na vyplavování jedů z těla, jsou extrémně hydratační, alkalizující a jsou bohaté na kolagen podporující oxid křemičitý.

Čaj z kořene lopuchu

Lopuchový kořen je silný přírodní lék, který regeneruje játra. Dokáže detoxikovat na hluboké úrovni a odstraňovat z jater usazené toxické hormony pocházející z vnějších zdrojů, například kovů, umělých hmot, herbicidů a fungicidů. Skvěle Čistí lymfatický systém a krev, posiluje bílé krvinky a buňky, které v lymfatických uzlinách ničí patogeny a rakovinné buňky.

Čaj můžete zakopit na stránkách www.manutea.cz