Léčba ekzému - Praha

Jak si poradit s pletí, když se vyskytne ekzém?

Ekzém je zánětlivé kožní onemocnění, které může být nepříjemnou a emocionálně náročnou cestou. Projevuje se příznaky, jako jsou vyrážky, podráždění, zarudnutí, odlupování, suchost, popraskání a svědění. Pokožka atopika způsobuje mezery v epidermální bariéře.

Ekzém může být mírný, střední až těžký a existuje mnoho druhů ekzémů, které se mohou objevit na různých částech těla. Typicky je ekzém charakterizován suchými, červenými, svědivými šupinami na kůži. Naše kůže je zrcadlo, které tělo používá, aby nám řeklo, když je něco v nerovnováze.

Ekzém je stav, kdy se dermatoxiny protlačují na povrch kůže. Bývá způsoben vnitřními dermatoxiny nebo transepidermální ztrátou vody v kůži, což vede k dehydrataci, která může způsobit zarudnutí, suchost a citlivou pokožku. Vzniká v důsledku patogenu – obvykle EBV viru – v játrech, který se živí vysokými hladinami toxických těžkých kovů mědi a rtuti, které jsou přítomny těle. Když se virus živí těmito jedy, uvolňuje silný dermatoxin, který se protlačí na povrch kůže.

jakým látkám se vyhnout?

  • Parfemace a barviva - Dejte si pozor na tyto skryté škodlivé látky, které mohou stav pleti zhoršovat a hlavně dráždit.

  • Retinol a retinoidy - Jsou to deriváty vitamínu A - častou používané při léčbe akné nebo pro zralou pleť.

  • Močovina - Tato látka může dráždit atopický ekzém a porušit vnější vrstvu pokožky.

  • Lanolin- Lanolin může u atopickou pokožku dráždit a může způsobit alergickou reakci.

  • Propylenglykoly - Nachází se v mnoha hydratačních krémech. Může způsobovat alergické reakce.

  • Ethanoly - Forma alkoholu, která je často přítomna v gelech a vysušuje pleť

Ošetření pro ekzematickou atopickou pokožku

MEDER RED-APAX

čas: 60 min / 2.090 Kč

Přírodní prebiotická terapie pro pleť, kterou trápí začervenání, citlivost, rosacea, ekzémy a dermatitida.

Obsažené extrakty z rostlin okamžitě zklidňují, potlačují zánět a posilují kapiláry. Prebiotika vytváří živnou půdu pro zdravý mikrobiom a snižují množení patogenních bakterií.

RED-APAX nabízí neurokosmetické ošetření pokožky, při kterém se používají přípravky se silným protizánětlivým zklidňujícím účinkem. Ošetření navrací pokožce pocit pohodlí, hydrataci a hebkost. Zmírňuje citlivost, začervenání, suchost a snižuje intenzitu cévních reakcí.

Doporučujeme sérii ošetření a produkty MEDER na domácí použití, pro dosažení viditelného a dlouhotrvajícího výsledku. Produkty MEDER si můžete zakoupit v našem salonu.

MEDER HYDRA-FILL

čas: 60 min / 2.090 Kč

Léčba suché, dehydrované a atopické pokožky.

Ošetření normalizuje množství vody v hlubokých vrstvách pokožky a posiluje její přirozenou ochranu. Také zesvětluje a vyplňuje pleť, zjemňuje vrásky, známky únavy a poškození volnými radikály. Ošetření je hodné i jako zotavení a rehabilitace povysoce intenzivních procedurách.

Výsledkem ošetření je hydratovaná, sjednocná a rozjasněná pleť (efekt jako z photoshopu).

Doporučujeme sérii ošetření a produkty MEDER na domácí použití, pro dosažení viditelného a dlouhotrvajícího výsledku. Produkty MEDER si můžete zakoupit v našem salonu.

Jak správně pečovat o pleť s ekzémem?

Suchá a atopická kůže má něco společného: nedostatek lipidů a nedostatek vlhkosti, což může vést k podráždění pokožky. Správná výživa pokožky je proto zásadní pro její obnovení a zklidnění.